top of page

SudRockFest - příjemný festival uprostřed dostihového závodiště


Na slušovické dostihové dráze, nedaleko ikonické restaurace a diskotéky zvané Sud, se v minulých letech rozhodli pořádat letní open - air koncerty velkých tuzemských rockových kapel. Sklidilo to úspěch a areál je k tomu velmi přívětivý, o čemž jsem se přesvědčil při loňské zdejší návštěvě koncertu kapely Škwor. No a když už se tam to podium staví, byla asi škoda jej využít jen pro jednu hlavní kapelu, tudíž se pořadatelé rozhodli udělat festival s více hvězdami pod názvem SudRockFest. A aby toho nebylo málo, rozdělili akci pod tímhle názvem hned na dvě části, přičemž ta první se konala začátkem června s kapelami jako Alkehol, Trautenberk, Walda Gang nebo sólovým projektem zpěváka Dymytry, který si říká Protheus.


Slunečná sobota 3.června slibovala vydařenou venkovní akci a do Slušovic na dostihovku jsme přijížděli zrovna ve chvíli, kdy hráli jedni z vše zmíněných headlinerů, kapela Alkehol. Ti předvedli svoji standartní porci úderných pivních hitů a odporoučeli se ještě na další koncertní štaci, která je čekala večer. Během jejich koncertu už se však začal zvedat vítr a ačkoliv sluníčko stále svítilo, začalo se ochlazovat. Se západem slunce a s každou další kapelou to chtělo přiobléct další vrstvu oblečení a po setmění už byla na červen opravdu zima. Nicméně kdo chtěl, mohl se zahřát různými způsoby.

Celkem svěží vítr i na českou festivalovou rockovou scénu vnáší Protheus se svou kapelou. Jsou ještě neokoukaní, takže si je spousta lidí příjde poslechnout i ze zvědavosti a co víc, na to jejich hraní se kouká opravdu dobře. Je vidět, že si kluci hodně sedli a společné hraní je fakt baví. Vystoupení bylo plné energie, elánu a úsměvů na všechny strany a užili si jej jak muzikanti, tak i lidé pod podiem. Protheus je fajn sympaťák a je na něm znát, že tenhle vlastní projekt jej momentálně dost naplňuje. Bude to chtít samozřejmě ještě aspoň jednu brzkou desku, aby nemusel koncerty vyplňovat i občasnými covery, ale našlápnuto mají se spoluhráči už od počátku dobře.

Hodinovou pauzu mezi další kapelou pak vyplňoval známý písničkář Záviš, který obsadil boční terasu u restaurace Sud a přilákal na ni opravdu hodně lidí, kteří se při jeho písních s jadrnými texty velmi dobře bavili. A bavil se i Záviš, který nejlépe funguje, když má už něco v krvi a tady se taky nikterak nešetřil. Mělo to atmosféru a dobrou náladu a řekl bych, že to bylo asi jedno z jeho nejlepších vystoupení, které jsem za poslední dobu viděl. Záviš si rozdělil vystoupení na dvě části, přičemž tu druhou odehrál v další pauze mezi kapelami Trautenberk a Walda Gang.

Trautenberk už vystupovali za soumraku a jejich koncert přecházel do tmy, kdy krásně vynikly světelné a především pyro efekty, které mimochodem u téhle kapely jdou vidět jen zřídka. Nicméně byly zde připraveny i pro Walda Gang, tudíž s mistrem ohně byla asi sjednána nějaká dohoda a ocenili to i prokřehlí diváci, které plameny aspoň zahřívaly. O to víc efektněji pak jejich koncert působil, a i když to byl už jejich třetí koncert během víkendu, kapela byla velmi dobře naladěna a nebyla na ní znát nějaká únava. Dokonce bych řekl, že podala možná ještě lepší výkon, než v Záhlinicích pod komínem, kde jsem ji viděl dva týdny před tím. Trautenberk aktuálně propaguje povedené nové album Vzpoura kanců a je vidět, že je kapela momentálně hodně v laufu a lidi si ji rychle oblíbili.

Následující Walda Gang sice nepředvedli nic nového, ale rád jsem se na ně po delší době podíval. Téhle kapele tma svědčí, jde u nich především o show a spolu s ohni a pěknými světly je to prostě taková veselá rocková estráda. Mrzí mě u nich snad jen to, že v posledních letech bez jakékoliv inovace a jedou pořád dokola to samé rok co rok, jako přes kopírák. Tady se to zpěvák Miro Šmajda snažil oživit alespoň tím, že vyšplhal po pódiové konstrukci v jedné chvíli až nahoru pod střechu a odtud hecoval lidi. Jo, jednou za čas si je rád poslechnu a tady mě to i celkem bavilo.

První SudRockFest uzavírala ještě kapela Akcent, kterou jsme však už kvůli docela velké zimě neshlédli. Jednodenní festiválek ve Slušovicích tedy celkem příjemný na sympatickém místě, dobrý byl nápad s vyplněním pauz Závišem a skladba kapel taky celkem povedená. V areálu bychom asi ocenili trochu více bohatší nabídku občerstvení. To se sice dalo obstarat i v přilehlé restauraci, nicméně kdo si chtěl dát jen nějakou tu klobásku, langoš nebo nějakou jinou rychlovku, měl venku k dispozici pouze jeden stánek. Fronty se však nijak extra velké netvořily, takže to bylo snesitelné. Záchodky jsou zde také přímo v budově, takže OK.

SudRockFest pokračuje druhým dílem v pátek 4.srpna, kdy zde vystoupí kapely Jako Harlej, Doga, Hanz´s Fuckers, XIII. století nebo Morčata na útěku, tak se těšíme, že sem opět zavítáme a třeba se i s někým z vás potkáme.


Z festivalu připravujeme i malý videoreport, který zveřejníme v průběhu léta.


FOTOGALERIE Z FESTU ZDE!


Fotky a videa najdete i na našem facebooku.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page