top of page

Vypsaná fiXa představuje novou píseň a videoklip Pojedeme spolu


Během karantény Vypsaná fiXa nezahálela. Odehrála deset online koncertů v různém složení a zpěvák Márdi bavil zavřené děti vytvořením nyní již kultovní postavy Kapitána Vejfuka. Kapela stihla nahrát úplně čerstvou novinku a natočit k ní videoklip na koncertě pro lidi v autech.

„Nouzový stav na nás dopadl tvrdě a my jsme si prohlídli opravdové dno, protože naše dvouleté snažení, které mělo vyvrcholit nejlepším létem v historii kapely, se zhroutilo jako domeček z karet. Ale nevzdali jsme to. Kapela se neuvěřitelně semkla a úplně bez cizí pomoci a předešlých znalostí jsme začali hrát online pro zavřený lidi. Zpětná vazba byla neuvěřitelná a ta energie nám dodala sílu k tomu, že jsme dokonce nahráli novou píseň,“ říká zpěvák Márdi. Ta se jmenuje Pojedeme spolu a byla nahrána velice zajímavým způsobem, který kapela absolvovala úplně poprvé. „Vzhledem k tomu, že jsme byli každý zavřený úplně někde jinde, tak jsme každý svůj part nahráli doma. Basák třeba nahrával v dřevěném domečku, který postavil na hraní svým dětem a kytarista využil kvůli přirozenému echu veřejné schodiště činžovního domu. Materiál jsme pak poslali Onřejovi Ježkovi do studia Jámor a on z džungle našich nápadů vydoloval parádní song. Myslím, že bude sloužit i jako dokument kulturního vyžití v covidové době pro příští generace díky videu Tomáše Bláhy. Každý zde může vidět, že energie živé hudby je nezměrná, potřebná a pro vlastní automobily i trochu nebezpečná,“ vysvětluje Márdi.

Podle písně Pojedeme spolu je nazváno i náhradní letní tour, které se podařilo dát dohromady manažerce kapely místo zrušených festivalů. „Byli jsme smíření s tím, že už si do konce srpna nezahrajeme, takže tohle je v podstatě malý zázrak a my se moc těšíme na naše fanoušky,“ dodává ještě Márdi.

Navíc tuto sobotu (30. 5. od 14:00) proběhne jedna mimohudební akce, Vypsaná fiXa pokřtí v Zoo Chleby mládě velbloudí slečny, které přislíbila vymyslet jméno.

Vypsaná fiXa – Pojedeme spolu

12.6. - Nárameč u Třebíče - areál Doubí

19.6. - Plzeň - Rock Depo 2015 / Depo léto

20.6 - Hradec Králové - Rock for People

26.6. - Rozhledna Bolfánek u Chudenic

27.6 - Vápenný Podol fest

5.7. - Volyně – koupaliště

10.7. - Olomouc - S klub - open air

11.7. - Vlčkovice – Vlčkovicefest

17.7. - Týn nad Vltavou - slavnosti města

18.7. - Ostrava - Slezskoostravský hrad – amfiteátr

24.7. - Liberec - Bunkr - open air

25.7. - Nová role Rock in roll + Wohnout

31.7. – Studnicefest

1.8. - Kutná hora - Česká1 fest

7.8. - Čeladná - Ladná Čeladná

14.8. - Letní parket Výrava – společně s Xind X, Skyline, UDG

22.8. - Český Brod - Brod 1995

28.8. - Chotěmice - Vesnický klub

 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page