top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Vypsaná fiXa k táboráku a videoklip Ester jede pryč

Nový videoklip vypouští v těchto dnech Vypsaná fiXa a zároveň zve fanoušky na jejich akustický koncert Happy Monday, který se uskuteční online 1. února od 18:30 na kapelovém facebooku. Pokřtí na něm novinku „Vypsaná fiXa k táboráku“.


„Hraní nám moc chybí, ale snažíme se vydržet,“ říká frontman Márdi. „I když už v současné době žijeme každej úplně někde jinde, tak jsme se dohodli, že se jednou měsíčně, než přijde rozvolnění, setkáme a zahrajeme si, protože to hraní fyzicky a psychicky potřebujeme a taky se v neposlední řadě udržujeme v koncertní formě. Tato naše setkání jsme pojmenovali Happy Monday a vysíláme je online, protože naše fanoušky to baví. Příští bude na jejich mnohá přání akustický. Proběhne 1. 2. od 18:30 na našem facebooku.“ (https://www.facebook.com/vypsanafixa)

„Současnou situaci jsme využili ke skládání nových věcí a taky jsem sám nahrál přes mobil na YouTube přes čtyřicet našich písní „folkovou“ metodou. Šlo mi o to ukázat lidem, jak si jednoduše zahrát naše písničky doma na kytaru. Ohlas mě mile překvapil. Patnáct nejúspěšnějších jsem zaznamenal s lepším zvukem v pardubickém studiu Deep For You. Během února je vydáme na našem labelu alespoň v digitální formě.“

Mimo uvedené aktivity připravila kapela další klip z aktuálního alba Kvalita. Audiovizuální podobu dostala píseň Ester jede pryč. Režie se opět, jako u posledních klipů, ujal Daniel Oravec alias Mejn.

Márdi k tomu říká: „Při jednom z těchto našich koncertů nás náš basák Mejn tajně natočil a záběry použil do písně Ester jede pryč. Náš koncert pak virtuálně umístil do již neexistující pardubické synagogy, která je takovou zvláštní základnou celé písně. Když jsem před mnoha lety bydlel v Pardubicích přímo v centru na Kulatým rohu, tak jsem z okna právě koukal na místo, kde kdysi tato židovská synagoga stála. Postavili ji v roce 1878. Vypadala zajímavě - skoro až magicky. Škoda, že nevydržela. Její osud bohužel korespondoval s osudem místních Židů, který v roce 1942 odvezli do koncentráků, kde je povraždili. Zpátky se jich vrátilo jen pár. Synagoga stála dál, ale neměl ji kdo používat. Co nedokázali Němci, zvládli komunisti. Stavba sešla a nakonec byla v roce 1959 zbourána. Je to důležitá historie našeho města a nemělo by se na to zapomenout. "

Videoklip Ester jede pryč :


Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page