top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

The Offspring zahráli v Brně skvěle, ale krátce


Závěr srpna byl co se týče koncertů amerických rockových hvězd v Česku celkem nabitý a jen pár dní po pražském vystoupení legendární Metalliky dorazila do naší republiky další, pro určitou část generace taktéž už legendární kapela The Offspring. Ta u nás odehrála rovnou dva koncerty, přičemž první se uskutečnil v přírodím amfiteátru pod hradem Loket a druhý na brněnském výstavišti. Ten už se konal pod střechou v hale a jediné štěstí bylo, že zrovna toho dne nebylo takové horko, jinak by to uprostřed léta byla asi pěkná saunička. Koncert byl pod záštitou pořadatelů Rock for People a americkým punkrockerům předskakovaly ještě další tři předkapely.

Na brněnské výstaviště jsme však dorazily právě až před koncertem The Offspring a hala se už začala slušně zaplňovat. Publikum tvořily převážně mladší ročníky a generace třicátníků, která na hudbě téhle kapely vyrůstala. I já jsem v mladších letech na téhle kapele ujížděl a převážně deska Americana byla na základní škole mezi všemi spolužáky hitem. Pecku Pretty Fly v té době znal snad každý. Po pár úspěšných letech už ale nějak tahle kapela postupně sešla z očí a poslední dobou o ní nebylo ani moc slyšet. Proto když jsem dostal jako dárek lístek na tenhle koncert, byl jsem celkem rád, že tuhle bandu ještě uvidím hrát na živo a bude to vlastně i poprvé.

Kolem třičtvrtě na devět už se fanoušci v Brně dočkali a po nezbytných úpravách podia nastoupili američtí punkrockeři na podium. Frontman Dexter Holland se svým typickým naježeným blonďatým účesem se v obličeji až tak moc nezměnil, zato pupík mu narostl slušně a je vidět,že se má dobře :-) Koncert zahájil bez kytary jen s mikrofonem peckou Americana ze stejnojmeného, již zmíněného a asi jejich nejúspěšnějšího alba. Následovala vypalovačka All I Want ještě z alba předchozího, kterou jsem od nich kdysi zaznamenal jako první a od té doby jsem si kapel oblíbil. Doby, kdy tahle pecka drtila hitparádu Eso pamatuje jistě spousta vrstevníků. Pak už se Dexter chopil kytary, se kterou mu to přeci jen sedělo víc a spustil spolu s kapelou starší a taktéž můj oblíbený vál Come Out and Play. Zazněla i nová píseň It Won't Get Better, která by měla být umístěna na novém albu a ta (naštěstí) nijak extra nevybočovala z jejich zajetého standartu.

Playlist měli co se obsahu týče The Offspring našláplý. Zahráli téměř každou zásadní hitovku, nebáli se zabrousit i do historie a dost věcí zaznělo např. z alba Smash. Překvapením bylo i zařazení coveru od kapely AC/DC Whole Lotta Rosie anebo nezvykle komorní verze pecky Gone Away, kterou Holland zaharál celou na piano při svíčkách a kapela se přidala až v gradujícím závěru. Tohle byl hodně povedený moment koncertu. Pak už se mezi publikum rozházeli nafukovací plážové balony, které si během veselé písně Why Don't You Get a Job? diváci pinkali nad hlavami a závěr koncertu patřil největším hitům, již zmíněnému Pretty Fly a neméně úspěšnému The Kids Aren't Alright. Co se týče objemu, playlist už ovšem tak našláplý nebyl. Kapela se poprvé rozloučila po patnácti písničkách, pak sice přidala ještě další dvě, ale to bylo vše. Asi každý čekal víc, než jen hodinu a deset minut trvající koncert. The Offspring zkrátka zahráli klasický festivalový set a více se s tím nepárali. Od headlinera večera, ne kterého přišlo 99% lidí se zkrátka očekávalo i za nemalou cenu vstupného delší vystoupení a i když zde panovala skvělá atmosféra a publikum si užívalo každou písničku, zasloužilo by si určitě ještě víc a délka koncertu snad byla jediným zklamáním na jinak povedené pařbě. Ve srovnání s Metallikou, která hrála v Praze dvě a půl hodiny byl tohle celkem "voser".

Nicméně s obsahem i s atmosférou spokojenost. I zde se nabízí srovnání s Metallikou, kde zdaleka nebylo tolik skalních fans, jako zde v Brně a ti si dokázali naplno užít každou písničku od svých "Offspringů". Jsem rád, že jsem staré oblíbené hitovky slyšel živě, zavzpomínal na mladší léta a mohu si odškrtnout další kapelu, na které jsem vyrostl. Víc než to však tento koncert nějaký silnější zážitek nenabídl.

Video: Whole Lotta Rosie (AC/DC cover), Gone Away , Why Don't You Get a Job? , The Kids Aren't Alright

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page