top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

SudRock Fest pokračoval ve Slušovicích v srpnu druhou částí

První srpnový pátek se opět legendární dostihová dráha ve Slušovicích rozduněla rock´n´rollem. Proběhla zde totiž druhá část tamního SudRock Festu, přičemž ten první se uskutečnil už na konci letošního června. Report a fotky z něj si můžete prohlédnout ZDE! Nyní se tedy rockeři sjeli do Slušovic podruhé, aby si během jednoho večera vychutnali koncerty kapel jako Harlej, Doga, XIII. Století a dalších.


Druhé slušovické veselí se konalo v pátek a jeho brzký start se odehrával už po 16. hodině, což zpočátku do areálu nenalákalo tolik lidí, jako při prvním dějství, ale na vině bylo i počáteční špatné počasí. Déšť zkrápěl ještě první vystupující kapelu Hanz´s Fuckers a až po jejich koncertě se počasí umoudřilo. Spousta lidí byla pak už rovněž po návratu z práce a areál se začal plnit s dobrou vyhlídkou na protrhávající se mraky a modrou oblohu v povzdálí.

Následující kapelou bylo XIII. století a tuhle bandu jsem viděl hrát naposledy snad někdy v útlém mládí, když jsme chodili na zábavy. V té době byla docela populární a spoustu jejich hitovek jsem měl rád, nicméně pak se jakoby po kapele slehla zem a dlouhou řádku let o ní nebylo slyšet. Sporadicky sice někde stále vystupovala, ovšem v našich končinách na ni člověk nenatrefil. Nyní jsem tedy na "třináctky" byl po dlouhé době zvědavý a přestože jsem po těch letech neočekával nic světoborného, byl jsem z toho jejich vystoupení trochu na rozpacích. Na jednu stranu jsem rád opět slyšel živě některé pecky a hlas Petra Štěpána je pořád temně charismatický, nicméně pánové už bohužel zestárli a ta energie už tam prostě chybí. Bohužel jim ji na podiu nepřidává ani mladá, na pohled atraktivní klávesačka a ta kdyby za těmi klávesami spala, asi by člověk nepoznal rozdíl. Tahle hudba sice nikdy nebyla nijak divoká a nikdo tady asi ani neočekává nějaké poskakování po podiu, nicméně alespoň nějaký náznak procítění té hudby nebo mírný kontakt s publikem by slečně neuškodil. O to se naopak staral spíše basák, který byl mnohem energičtější a tak to na té druhé straně stage trochu vyvažoval. Po ospalejším a poněkud utahaném úvodu už se ale s kapelou rozjelo i publikum, bratři Štěpánové do toho v závěru taky pěkně šlapali a hity jako Karneval a Elizabeth rozezpívaly snad každého, takže ke konci už byla i příjemná atmosféra. Tomuhle stylu by spíše slušela až tma, neboť za světla na festivalu to prostě není úplně ono. Ta hudba vyžaduje svou temnější atmosféru k poslechu a pokud ji má, dokážou hity XIII. století pořád fungovat.

Za tmy už hrál Izzi a jeho banda a jelikož začala Doga se sebou vozit i bohatý ohnivý ansábl, bylo před podiem horko a svítilo se o sto šest. Doga si vždy zakládala na výjimečné vizualizaci scény a letos jí dominují obří podsvícené lebky. Když se k tomu přičtou další efekty, jako již zmíněné ohně, laserová světla nebo padající sníh spolu s konfetami a obřími nafukovacími balony, vychází z toho celkem povedená show. Akorát některé ty hlášky už by Izzi mohl za ty roky změnit :-)

Také Harlej si sem přivezl obří nafukovací balony, ovšem v jiných barvách a se svým logem, takže volejbalových placáků si tu publikum užilo během večera do sytosti. Jinak má však každá kapela své originální a povedené hity, které má publikum rádo. Harlej už jsem (stejně jako Dogu) viděl během tohoto léta potřetí, takže nevím, co více bych k nim napsal. Snad jen to, že jsem si je naplno užil tentokrát více z publika a focení jsem omezoval jen na pár songů, takže jsem si hezky "zabékal" na jejich pecky a bylo to moc fajn. Bylo vidět, že obě kapely jsou tu oblíbené a převážně na tyhle dvě bandy přišla většina publika.

Na následující Morčta na útěku, vystupující až po půlnoci, už totiž začal značný odliv, ale přesto spousta vytrvalců ještě vyčkalo a poslechlo si crazy hity téhle brněnské bandy. Některé jejich novinky pobavily i nás a na vtipné přetextovávání hitovek mají fakt dar. Přestože je to většinou hodně ulítlé, vykouzlí ty songy prostě rohlík na tváři a člověk se prostě musí těm hlodům smát. Na pobavení je to dobrý a své fanoušky si kapela za ty roky už našla.

Zbytek SudRock Festu už se tedy obešel bez deště, počasí bylo příjemné a po celý večer vládla fajn letní atmosféra. Festivaly na tomhle místě se nám líbí. Není to žádné "hogo fogo", bývá to tu v klidu bez nějakých front či tlačenic, zkrátka na pohodu. Snad se tedy podobných akcí na tomhle místě dočkáme i v příštím roce.Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

bottom of page