top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Představujeme hlavní hudební hvězdy Slavností piva pod komínem 2024

Ani letos nebudou chybět na podiu třídenního festivalu Slavnosti piva pod komínem v Záhlinicích (23.-25.května 2024) zvučná jména z české a slovenské rockové scény. Na jednom podiu zde vystoupí celkem 23 kapel a nouze o dobrou zábavu opět jistě nebude. Na festivalu nebude chybět ani musicreport.cz, jakožto jeden z dlouholetých mediálních partnerů a opět odtud budeme přinášet reporty v podobě fotek, videí, rozhovorů a dalších zajímavostí.

Nyní si pojďme představit ta největší lákadla jednotlivých festivalových dní.


ČTVRTEK

Miloš Meier a jeho Drumming Syndrome – na sólové dráhy zpěváků už jsme všichni zvyklí, ovšem aby se sólovým projektem vystupoval bubeník, to se zas tak často nevidí a Miloš Meier je v našich končinách nejspíše jediným, kterého na festivalech takto uvidíte. Rytmický motor kapely Dymytry nyní přijíždí zcela sám se svými bubny, aby v plné kráse předvedl své umění, které léta cvičí ve zkušebně. Nuda to určitě nebude!


Miro Šmajda a Terrapie – slovenský zpěvák, kterého mnozí ještě pamatují z televizní soutěže Superstar se postupně prosadil v Česku jako nastupující frontman kapely Walda Gang po Vláďovi Šafránkovi a stal se oblíbencem především u dámské části publika. Nyní přichází se svou vlastní tvorbou a kapelou Terrapie, se kterou útočí na dívčí srdce ještě intenzivněji. Loni měli v Záhlinicích premiéru a zaujali. Bude letos před podiem kotel ještě větší?


Protheus – další stopa kapely Dymytry na letošním ročníku, přestože maskovaná kapela zde vystupovat nebude. Jan Macků, dnes již bývalý frontman zmíněné kapely, který se s ní na konci loňského roku po dvaceti letech rozloučil, se vydal na sólovou dráhu se svou nově složenou kapelou, kterou zaštiťuje jménem Protheus a nazývá ji testosteronovým komandem. Jejich heslem je „Sex, pivo a rock´n´roll“ a v Záhlinicích to bude jejich premiéra. Aktuálně za sebou mají úspěšné jarní turné s kapelou Komunál a propagují novou desku s názvem Nepřestávej snít.


Panoptiko – stále ještě nové jméno na české rockové scéně. Patří taktéž k maskovaným kapelám, ale mají svůj osobitý styl. Zjednodušeně by se jejich vystoupení dala nazvat jako rockový cirkus. Kapela se prosadila především jako host na koncertech kapely Traktor a skladba jejich fanoušků je proto totožná. V současnosti mají na kontě dvě alba a jejich popularita zjevně roste. Na Slavnostech piva pod komínem předvedou svůj rej rovněž poprvé.


Alkehol – stálým návštěvníkům festivalu netřeba představovat. Alkehol zde vynechal jen jeden ročník, jinak patří k záhlinickým štamgastům. Pivní slavnosti bez této pivní kapely už si tady asi nelze představit.

 

PÁTEK

Turbo – bigbítová legenda, která potěší především ročníky dříve narozené. Hráč, Chtěl jsem mít, Láska z pasáží, Díky, já jdu dál…. to jsou hity, které v Záhlinicích určitě zazní. Kapela však nežije jen z minulosti a má na kontě i nové písničky, které určitě ráda svému publiku předvede.


Heĺenine Oči – slovenská kapela, která zde loni na řadu posluchačů zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Zaujala především svým energickým vystoupením a kvalitní hudbou ve stylu ska, čímž strhla postupně většinu publika k pohybu. Za tento výkon si vysloužila i letošní opakování, tentokrát v lepším čase. Stanou se novými hvězdami Záhlinic?


Trautenberk – totéž by se dalo říci i o kapel Trautenberk. Ta už se však na české rockové scéně pohybuje několik let a fanoušci vědí, co od ní čekat. Teatrální metal v osobitých kostýmech na pomezí Rammstein a jihočeské veselky. Kdo si před podiem rád skočí, neměl by tu během jejich vystoupení chybět. Trautenberk se po loňské premiéře vrací na místo činu.


Tři sestry – snad nejzvučnější jméno letošního ročníku. Punk-rocková legenda, která letos slaví 39 let na scéně přiveze své největší hity a před podiem se očekává plno. Hity jako Život je takovej, Zelená, Kovárna, Mexiko a další si jistě budou s Fanánkem a kapelou prozpěvovat všichni znalí v areálu festivalu i jeho okolí.

 

SOBOTA

Fleret a Zuzana Šuláková – sobotní odpoledne, třetí den festivalu. To už si žádá poklidný rozjezd a ten umí obstarat vizovická kapela Fleret. Tu bude opět doprovázet zpěvačka Zuzana Šuláková, která svou maminku Jarmilu nezapře a mnozí ji považují za její věrnou kopii. Tohle hudební spojení tu vždy předvedlo velmi sympatické a příjemné vystoupení a nejinak tomu bude jistě i letos.


Motorband – kapela, v níž začínali svou kariéru např. zpěvák Kamil Střihavka nebo kytarista Tomáš Krulich z Kabátu. Ačkoliv měl Motorband v osmdesátých letech silně našlápnuto k úspěchu, nikdy se mu nepodařilo vykročit ze stínu svých slavnějších teplických kolegů. Sestava kolem jediného zakládajícího člena, kytaristy Libora Matejčika se měnila téměř s každým novým studiovým albem a pro fanoušky tak díky tomu není moc identifikovatelná. Nyní za mikrofonem stojí další nový a kvalitní zpěvák Petr Kutheil a kapela v Záhlinicích představí nové album 007, které vyšlo letos v březnu. Bude jistě zajímavé jejich zdejší premiéru shlédnout.


Walda Gang – kapela, která se v programu festivalu každoročně drží, přestože již několik let předvádí stále stejnou show. Divákům se však rockové lidovky líbí a vyžadují zde její účast neustále. V Záhlinicích proto ještě nikdy nechyběla a patří mezi nejoblíbenější. Miro Šmajda bude na scéně během festivalu k vidění podruhé.


Traktor – považují Slavnosti piva pod komínem za svůj domácí a právem se zde tak cítí. Taktéž ještě nikdy nevynechali a mají zde dost silnou fanouškovskou základnu. Stejně jako roste popularita Traktoru, roste ruku v ruce i návštěvnost festivalu. Letos si sem výjimečně odskočí ze společné šňůry s kapelou Dymytry zvané Monster Meeting, jinak moc festivalových vystoupení neodehrají. I to je důkaz toho, jak to mají v Záhlinicích rádi.


Desmod – rovněž kapela, která se sem ráda vrací. Slovenská skupina, která vznikla v roce 1996 v Nitře na sobotní večer jistě připraví spoustu svých hitů jako Vyrobená pre mňa, Čierna diera, Na tebe závisly a další. Formace okolo frontmana Kulyho se sice za dobu své existence zásadně proměnila, nicméně hudebně se stále drží na popředí slovenské populární hudby.


Časový harmonogram festivalu:


Comentarios


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page