top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

V Záhlinicích pod komínem se letos vrátili do osmdesátých let


Slavnosti piva pod komínem v areálu záhlinického pivovaru letos vstoupily do svého třetího ročníku a nárůst návštěvnosti oproti předchozím letům byl znatelný. Pivně-hudební festival navštívilo několik tisíc lidí, kteří si vychutnávali spoustu dobré hudby, zábavy a kvalitního piva různých druhů. Počasí vyšlo pořadatelům jako na objednávku a po mnoha propršených dnech se na všechny po oba dny doslova usmívalo májové sluníčko. Páteční program byl uzpůsobený především fanouškům současných rockových hvězd. Ještě před headlinery ale odpoledne vystoupily kapely jako Paradox, skoro místní Hanz´s Fuckers, na kterých je vidět stále větší progres anebo Iron Maiden revival z nedalekých Otrokovic, kteří předvedli vcelku kvalitní přehrávky známé britské legendy.

Jedním z pátečních headlinerů byla kapela Traktor, která zde doposud nevynechala ani jeden ročník a potvrdila, že rok od roku roste a zrovna ta její hvězda v současnosti září na tuzemské rockové scéně asi nejvíce. Kapela má za sebou úspěšné jarní turné k nové desce Šachoffnice, a je vidět, že to jí dodalo ještě větší sebevědomí a čerstvou krev do žil. Kapela má pod podiem plno i na festivalech a také zde o ni každoročně zájem roste. Na svém kontě už má rovněž dost silných hitů, takže sestavit festivalový playlist z těch největších tentokrát asi nebylo moc složité a lidi reagovali na každý z nich.

Fanoušky potěšily i pivem prosáklé hity kapely Alkehol. Ta má na kontě taktéž novou desku Sudová přitažlivost, ovšem nejvíce prostoru dostaly při festivalovém setu samozřejmě již ty legendární hitovky, převážně z alb starších, které zkrátka zaznít musely a obzvláště na letních festivalech typu pivních slavností by se bez nich fanoušci neobešli. Refrény si pak s kapelou prozpěvoval celý areál.

Stejně jako Traktor zavítala potřetí do Záhlinic i kapela Walda Gang, která nikdy nezklame svojí skvělou show. Sice je to od nich vesměs pořád to samé, ale některé prvky evidentně trochu obměnili a také oni vydali loni nové album Léto, ze kterého pár pecek zaznělo. Lidé si je žádají a jejich show zkrátka neomrzí. Obzvláště po setmění je to opravdu velký cirkus a je na co se dívat. Podiovou prezentaci každoročně zlepšují snad všechny kapely a tak se v pátek publikum dočkalo ode všech tří hlavních kapel mnoha pyrotechnických efektů a jiných vizuálních vychytávek, které zdokonalují celkový zážitek z koncertů. Sobota pak byla pojatá jako návrat do osmdesátých let a to nejen co se týče hudebního programu. Pořadatelé se vyřádili do posledních detailů, aby navodili celkovou atmosféru této doby a tak jste v areálu mohli potkat např. nefalšovaného veksláka, stánek Jednoty, kde se prodával vlašák do papíru a chleba se sádlem nebo příslušníky VB, kteří svou práci dělali opravdu svědomitě, až se to mnohdy přibližovalo skutečné realitě tehdejší doby. Retro návrat dotvářely i dobové kostýmy obsluhy u výčepů apod. Fanoušci hudebních „osmdesátek“ si skutečně užili. Osmdesátkový hudební maraton načala odpoledne kapela Limetall s několika bývalými členy populárního Citronu, svůj set předvedla i kapela Kern, slovenská Metalinda nebo stále oblíbená kapela Turbo. Hlavním tahákem však byl slovenský zpěvák Peter Nagy, který si okamžitě získal přízeň většiny fanoušků pod podiem a nepotřeboval k tomu ani žádné vizuální efekty. Vystačil si sám se svou kapelou Indigo, se svým charisma a hlavně se spoustou svých známých hitů, ze kterých mohl poskládat celý koncertní set a ještě se na mnohé ani nedostalo. Publikum si sním mohlo zazpívat takové pecky jako Korálky od Natálky, Aj tak sme stále frajery, Poďme sa zachrániť a mnoho dalších. Na podiu proběhla i malá oslava jeho životního jubilea, ke kterému mu zde osobně pogratulovala i další hudební legenda, Karel Vagner.

Poslední velkou hvězdou pak byla slovenská kapela Desmod, která se sice sobotnímu programu trochu vymykala, ale i tak speciálně na ně dorazilo mnoho fanoušků, kteří si jejich koncert užili do sytosti a utvořili skvělou atmosféru. O úplný závěr letošních slavností se pak postarala kapela Kosovci, která vytrvalcům hrála své zábavové hity až do rána.

Slavnosti piva v Záhlinicích potvrdili svůj progres a cestu na tento festival si bez nějaké masivní propagace najde každoročně čím dál více lidí. Pořadatelsky byl opět zmáknutý na jedničku a pokud se podaří v příštím roce rozšířit stávající areál podle předběžného plánu a dorazí i kvalitní hudební hvězdy, máme se opět na co těšit.

Na musicreport.cz se naopak opět můžete v nejbližší době těšit i na rozsáhlou videoreportáž s rozhovory nejen s vystupjícími kapelami, ale i s dalšími zajímavými hosty, který v současné době připravujeme.

Zatím se můžet mrknout na naše fotky z tohoto úžasného festivalu.

FOTOGALERIE PÁTEK!!!

FOTOGALERIE SOBOTA!!! Fotky najdete i na našem facebooku, rozdělené podle jednotilivých kapel!!!

コメント


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page