top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Zpěvačka Olga Lounová zve na nadcházející Kromfest


Jednou z hudebních hvězd letošního Kromfestu, který vypukne v sobotu 21.července na Pionýrské louce v Kroměříži bude i známá zpěvačka Olga Lounová. Ještě před festivalem odpověděla v rozhovoru pro Týdeník Kroměřížska na několik otázek a prozradila v něm něco nejen o své umělecké, ale např. i závodnické kariéře, které se v posledních letech hodně věnuje.

Když se řekne Olga Lounová, vybaví se mi především zpěvačka, herečka a závodnice. Prozraďte, kterým ještě jiným činnostem, které nejsou až tak moc na očích se zvládáte věnovat?

Asi nejvíc ze všeho se věnuju zpěvu, protože mám každý týden několik koncertů a pokud nekoncertuji, tak skládám nebo jsem v nahrávacím studiu. Mezi moje neobvyklé koníčky patří trénink na kruhu. Je to taková speciální akrobacie. Samozřejmě také drifty (závody ve smyku). Ale miluju jakékoliv dobrodružství. Taky mě baví natáčet a stříhat videa. Na to ale nemám čas.

Pokud však člověk sleduje vaše sociální sítě, nabývá dojmu, že jste v dobrém slova smyslu takovou „multifunkční“ ženou. Jak to všechno stíháte a jak dokážete rozložit čas mezi tolik činností?

No vidíte a to tam dávám jenom polovinu věcí a možná ani to ne. Ale mě prostě baví život a poznávat nové činnosti, dovednosti, místa, lidi.

Nenastávají pak okamžiky, kdy se to pak ve vás nějak bije? Že si např. říkáte: “dnes musím zpívat, ale raději bych byla na závodech“ nebo „mám zrovna roli v muzikálu a přitom jsem měla nabídku na zajímavý koncert….“

Někdy si člověk holt musí zvolit, většinou ale má přednost to, co jsem si domluvila dříve. Pokud to samozřejmě není nějaká zajímavá nebo hodně výjimečná nabídka.

Jsou to ale jistě ty příjemnější starosti, viďte?

Určitě je lepší mít práce i koníčků dostatek… Tak to je určitě to nejlepší, ale já nemám úplně strach, že bych se někdy nudila. Myslím si, že si vždycky v každé činnosti dokážu najít to pozitivní a když se člověk snaží zlepšovat, tak ho život baví. Na Kromfestu vás tedy uvidíme v roli zpěvačky. Prozraďte nám, jaké byly vaše úplné hudební začátky? Chtěla jste od prvopočátku být zpěvačkou a koncertovat s kapelou?

Já chtěla být zpěvačkou vždycky, teda úplně původně asi paní učitelkou, ale strašně moc se mi líbily zpěvačky, hlavně jejich hlasy a písničky. Nebo vlastně zpívající princezny, což jsou vlastně herečky, které umějí zpívat (smích). Každopádně to byl takový tajný sen, do toho jsem si myslela, že budu dělat asi nějakou normální práci. Ale začala jsem se učit hrát na kytaru a poslouchat Nedvědy, potom chodit do pěveckého sboru, pak na soukromý zpěv, až jsem se dostala k první kapele. Písně si většinou skládáte sama a se svou autorskou tvorbou sklízíte úspěch. Kde se snažíte brát inspiraci?

Inspiraci sbírám všude, kde se dá, hodně se dívám kolem sebe a sbírám zážitky a příběhy, ale pak si musím zalézt do samoty a tam to nějak ze sebe vylovit. Nedá se ten proces úplně popsat. Třeba „Optimista“ byl skoro na jeden zátah, některé písně mi ale trvají i několik měsíců.

Kterou píseň považujete za svůj dosavadní největší hit?

Jsem optimista bezkonkurenčně. Protož mění lidem náladu k lepšímu.

Existuje naopak některá píseň z vaší tvorby, o níž jste si myslela, že má velký potenciál, ale zájem o ni nebyl až takový?

Ani nevím (úsměv). Možná písnička Protipól.

Vicítíte už při skládání písně, že by mohla být např. úspěšná v radiu či u fanoušků nebo je to vždy sázka do loterie?

To se nedá vycítit, ale když se hodně líbí mě i po dokončení a mým blízkým, tak má šanci. A někdy záleží jen na tom, zda se písnička k těm uším dostane. Musejí jí dát šanci třeba v rádiu.

Na vašich koncertech mimo zpívání často předvádíte i zajímavé akrobatické kousky. Jak to jde skloubit se zpěvem a hlavně, jak to lze vše udýchat?

Musí se to natrénovat. (smích) Hlavně zpívání hlavou dolů je oříšek. Teď už je to pro mě maličkost.

Stalo se někdy, že se při těchto fyzicky náročných kouscích něco nepovedlo?

Při tréninku se se mnou utrhla hrazda. To nebylo příjemné. Rozbitá hlava.

Můžete fanouškům prozradit i něco málo ze svého programu, na co se na Kromfestu od vás mohou těšit?

Těšit se můžou na celou moji kapelu, která je složená z neskutečných muzikantů. Mám bubenici, která dělá show. Na všechny hity v čele s „Optimistou“ a třeba i na akrobacii, když bude dost silné pódium.

Kromě naší vlasti se snažíte prosadit i za oceánem v USA. Na čem tam pracujete?

Teď tam budeme vydávat nový singl. Už je to druhá píseň, tak uvidíme, zda se chytí i tahle.

Jakým způsobem vlastně může česká zpěvačka zaujmout v Americe?

To se asi nedá jen tak říct. Dobrá píseň je základ. Hlas je důležitý. Příběh. Sympatie. Štěstí. Čeho všeho byste chtěla ve své pěvecké kariéře ještě dosáhnout?

Napsat ještě pár hitů, které lidem udělají dobře. Díky roli ve filmu Tacho jste přičichla i k dosti zajímavému a pro ženu přeci ne až tak úplně obvyklému koníčku, automobilové rally. Co vás na tomto sportu zaujalo?

Je to obrovské dobrodružství. Musíte se naučit spoustu věcí. Ten pocit soustředěnosti je neskutečný.

Začínala jste na sedadle navigátora, později jste se přesunula rovnou za volant závodního auta. Když tato dvě sportovní sedadla porovnáte, ve kterém to pro vás osobně bylo těžší?

Teď už bych navigátora dělat nechtěla.

Rally je krásný, přesto velmi nebezpečný sport. Nastaly už ve vaší jezdecké kariéře okamžiky, kdy už jste se opravdu bála?

O spolujezdce určitě. Při nehodě na Barum Rally, kdy jsem auto obrátila na střechu. Barum Rally se jezdívá i v našem regionu a je zde nejpopulárnější soutěží. Uvidíme vás i letos na jejím startu?

Ano i letos pojedu Barum Rally.

Od rally jste si ale v poslední době často odskakovala i k driftovacím soutěžím. Můžete popsat laikům, v čem tato dovednost spočívá a v čem je ovládání vozu odlišné oproti rally?

Auto je upravené na to, aby se s ním mohlo tančit. Chodit do smyku. Jezdit kolem sudu. Má vytažené rejdy. Zavařenou zadní nápravu.

Jak vás vůbec berou mužští závodní konkurenti?

Jsme super parta (úsměv). Většinou jsou moc milí. Máte nějaký závodnický sen, který byste si chtěla splnit?

Chtěla bych jet Dakar.

Co v současné době připravujete ve své umělecké dráze? Co vás v nejbližší době čeká, na co se těšíte?

Chystám velký koncert 19. října ve Fóru Karlín. Show s živou kapelou, akrobacií, projekcemi, kostýmy a taneční skupinou.

Jak budete trávit léto? Zbude vám při vašem pracovním vytížení čas i na nějaký relax či rekreaci?

Trénuji právě hodně na tento koncert ve Foru Karlín. A jinak jezdím s kapelou po festivalech a těším se i na váš Kromfest.

Jakub Malenovský

rozhovor vyšel v Týdeníku Kroměřížska 17.7.2018

Коментарі


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page