top of page

Skupina Harlej slaví čtvrtstoletí a vydává svoje třinácté album

Skupina Harlej nahrála v roce, kdy oslaví 25 let existence, svoje už třinácté album. Pod titulem Smutku dávám sbohem vyjde v pátek 6. března. Vůbec poprvé se Harlej dočká kromě CD a digitální podoby i vydání na vinylu. Limitovaný náklad LP je očíslovaný.

Nové studiové album skupiny Harlej vyjde téměř přesně tři roky po předchozí úspěšné albové nahrávce Hodný holky zlý kluky chtěj. Obsahuje 11 původních písní, většinou od kapelníka Tondy Rauera. V plné síle se k textování pro Harlej vrátil jeho dlouholetý kamarád Tomáš Miřátský, který napsal většinu textů z prvních osmi alb. „Ač slogan Smutku dávám sbohem vznikl absolutní náhodou, už v průběhu přípravy alba dal všemu asi určitej směr,“ ozřejmuje Tonda Rauer význam titulové písně a dodává: „Každej máme občas chvíle, kdy už chceme a potřebujeme dát nějakýmu svýmu smutku sbohem. Navíc si každej tu možnost zasloužíme. Věřím tomu, že nejsme na světě kvůli tomu, abychom se trápili.“

Skladba Tráva je vzpomínka na autorskou spolupráci s původním zpěvákem Vláďou Šafránkem předčasně zesnulým před necelými dvěma lety. „Vláďa přišel s nápadem na tuto píseň kdysi při přípravě nahrávek pro Brain, ale ať jsme s ním dělali cokoliv, pořád z toho byla písnička typická pro Harlej.“ K nahrávání písně A já tě nechci! si kapela ke spolupráci přizvala zpěvačku a harmonikářku Supici ze skupiny Tři sestry. „Kytarová vyhrávka, kterou jsem do písničky nahrál, mi evokovala harmoniku Tří sester, a protože mám Tři sestry hodně rád, bylo to už od kousek od kroku udělat song jako duet se Supicí. Vznikla tak určitě nejveselejší písnička celýho alba.“

Album Smutku dávám sbohem nahrál Harlej ve stálém složení Tomáš Hrbáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Kolinss (basová kytara), Libor Fanta (bicí), Milan Hoffmann (kytara). Vychází den před zahájením 25 let Tour po halách napříč Českou republikou, které vyvrcholí koncertem v pražském Foru Karlín 18. dubna. Rafinované audiovizuální efekty doprovodí výběr nejúspěšnějších skladeb skupiny Harlej včetně několika novinek z právě vydáváného alba.

Harlej – 25 let Tour

7. 3. Pardubice, Enteria Aréna

14. 3. Zlín, Sportovní hala Datart

21. 3. Ostrava, Hala Tatran

28. 3. Brno, Hala Vodová

3. 4. Plzeň, MH TJ Lokomotiva

9. 4. České Budějovice, Hala T1 Výstaviště

11. 4. Jihlava, SK Jihlava hala

18. 4. Praha, Forum Karlín

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page