top of page

Brněnští GATE Crasher představují unikát na česko-slovenské scéně - animovaný klip Past


Svět se mění. A laťka domácích klipů také. Brněnská rocková parta GATE Crasher přichází s dílem, jaké se moc často nevidí - ve zbrusu novém klipu Past vyprávějí silný příběh dokonalým spojením hudby a unikátní 3D animace zasazené do ponuré atmosféry podzimního New Yorku.

Skladba Past, pocházející z loni vydané desky #nevynechas, nechybí ani na aktuální výběrové desce 10 LET. Proto se kluci rozhodli ji ozdobit klipem, na kterém se pracovalo téměř rok. Ten se odehrává v pochmurném podzimním New Yorku a vypráví příběh dvou lidí, kteří se náhodně setkají, když bojují se svými vnitřními démony a zdá se jim, že život ztrácí smysl.

„Pro nás i spoustu našich fanoušků je písnička Past nejsilnější skladbou z poslední desky. Byli jsme již delší dobu rozhodnuti, že by si klipové zpracování zasloužila. Otázkou ale bylo, jak video k tak silnému příběhu natočit, abychom atmosféru skladby podpořili. 3D animace nám tohle všechno umožnila realizovat. Ve spolupráci s Václavem Kumbárem se podařilo vytvořit nádherné scény, která bychom při tradičním natáčení jen těžko zachytili,” nadšeně popisuje pozadí vzniku díla frontman Ondra Novák.

„Film má 24 snímků za vteřinu, celkem 9580 obrázků. Každý jednotlivý obraz je vypočítán z pohledu kamery a vzájemného postavení všech objektů v prostoru, každému objektu je přisouzen materiál. To znamená barva, schopnost odrazu světla a případně průhlednost. Použitý software je jedinečný open source projekt Blender 3D, který je komplexním programovým prostředím pro 3D tvorbu. Umožňuje modelování, rigging - rozpohybování modelu, animaci, simulace fyzikálních procesů, kompozici obrazových prvků, trasování pohybu a tvorbu počítačových her,“ doplňuje autor Václav Kumbár.

Na jaře GATE Crasher vyráží na společné jarní turné s kapelou Traktor. Následně svoji show přivezou v rámci #desetkrat tour na téměř 30 letních festivalů, včetně vystoupení na hlavních scénách Masters of Rock, Rock Heart v Moravském Krumlově a dalších

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page