top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Dívka s perlami ve vlasech ALEŠE BRICHTY poprvé na 2LP!


Aleš Brichta je na české rockové scéně jednoznačně pojem, a to zdaleka nejen coby ex-frontman Arakainu. Tím to naopak celé teprve začalo. Hned na startu své sólové kariéry v letech 1993 a 1994 se Brichta etabloval jako osobitý a originální zpěvák i autor, který na domácí hudební scéně chyběl. Hity jako Barák na vodstřel nebo Jsem prý blázen jen dodnes platí za trvalky řady nejen rockových playlistů s přízviskem legendární. A stejným titulem se honosí i best of pojmenované po Brichtově zřejmě vůbec nejúspěšněšjí písni Dívka s perlami ve vlasech, které právě vychází v rozšířené verzi poprvé na 2LP v číslované limitce a novém remasteru SONO Doupě Records.

 

„Vetšinu z písní obsažených na Dívce s perlami ve vlasech považuji za dost zásadní z hlediska své kariéry. Barák jsem složil jako dvanáctiletý kluk, a když jsem si ho tehdy brnkal v pokoji, nenapadlo by mě, že ho po tolika letech ještě budu zpívat na pódiu a budou ho hrát v rádiích,“ komentuje Aleš Brichta svou veleúspěšnou bestofku, která čítá na dvě desítky pecek dle jeho vlastního výběru podle vzpomínek, hranosti na koncertech a reakcí posluchačů“.

 

Kromě Brichtových sólovek Růže pro Algernon (1994), Ráno ve dveřích Armády spásy (1996) a Hledač pokladů (1998) je zde v úvodu zmíněnou peckou Jsem prý blázen jen zastoupen také „schelingerovský“ projekt Zemětřesení (1993) či „fotbalový“ Hattrick (2000), který připomíná skladba Nechte vlajky vlát. Nechybí samozřejmě ani ohlédnutí za Arakain v podobě hitu Slečna Závist (Lady in Black) z alba Arakain – Legendy (1995) a několik songů, které vzbudily velký ohlas, přestože byly vytvořeny jen pro určitou příležitost jako třeba Perníkový requiem s Petrem Jandou či Malostranská Ivana Hlase. Nově je pak aktuální 2LP reedice doplněna také o skladby American Bull ze stejnojmenného alba z roku 2001 a písňovými ohlednutími Jednou to pochopíš, resp. Noc kouzel za alby Anděl posledního soudu (2003) a Aleš Brichta, Pavla Kapitánová a hosté – Legendy 2 (2004).  Dívka s perlami ve vlasech však není jen strohým výběrem hitů, je i důkazem, že Aleš Brichta nezvládá skvěle pouze rockový nářez. Jeho talent coby zpěváka i autora je v mnohém univerzální a toto best of jej představuje nejen jako hitmakera ale i jako pro tuzemskou scénu velmi důležitého rockového písničkáře, kterých tu není mnoho…

 

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page