top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

DEBUSTROL vydává k 30. výročí vydání reedici debutového alba Neuropatolog


Skupina Debustrol definující vývoj thrash metalu u nás už déle než tři dekády vydává k 30. výročí vydání svůj albový debut Neuropatolog v remasterované podobě na CD a LP.


Debustrol dal na studiovém debutu patřičnou studiovou podobu několika skladbám známým z dema Vyznání smrti, které vydal koncem 80. let minulého století, tedy ještě před tím, než jádro skupiny nastoupilo na tehdy povinnou základní vojenskou službu, a které mu obratem zajistilo kultovní status. Na Neuropatologovi je doplnil několika novinkami. „Většinu nových písní jsem vymyslel na vojně. Jen Pokrok jsme hráli s Melmusem už dřív. Úplně nejnovější skladba byla Krvavá práce, kterou jsme složili těsně před natáčením a byli jsme na ni patřičně hrdý,“ vzpomíná kytarista a motor Debustrolu Martin Kolinss.


Vznikla bezesporu jedna z nejzásadnějších tuzemských metalových desek vůbec, která se stala 16. nejprodávanějším albem roku 1991 v Československu. „To byl pro všechny šok. Neuropatolog se tenkrát dokonce umístil výš než deska mistra Karla Gotta… Ovšem ze slavnostního vyhlášení na Kavčích horách se pro nás stalo nejsilnějším zážitkem setkání s Karlem Krylem. Přiznal, že jsme byli jediná metalová kapela, kterou pouštěl na rádiu Svobodná Evropa, a udělal té desce dokonce takový recitál. Okamžitě jsme si padli do oka a strávili jsme spolu nezapomenutelný večer.“

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page