top of page

DANIEL LANDA vydává po 8 letech nové album Minový pole

Hudební skladatel, textař a rockový zpěvák Daniel Landa vydává po dlouhé tvůrčí přestávce nové album. Minový pole v tom nejlepším navazuje na Landova nejvydařenější alba.

Autorem hudby, textů a aranží všech písní na albu Minový pole je tradičně sám Daniel Landa. Skladby tvoří pospolu nerozlučitelný celek, byť na album zařadil i singly vydané v poslední době: Anička Malinová, Blanický manifest, Ukolébavka a Hoří horizont. Posledně jmenovanou skladbu však Landa se svým týmem natočil ve zcela nové podobě.


„Po poslechu Minovýho pole v Danově domácím studiu jsem pochopil, proč cesta k němu musela trvat dlouhých osm let od předešlého alba Žito, a dokonce čtrnáct let od posledního typicky landovského Nigreda. Minový pole není jen hudebně i textově strhující dílo. Je to zpráva o stavu společnosti a světa od člověka, který ve svém životě a tvorbě sice vyvolal nejeden konflikt a rozbouřil mnoho emocí, ale jako jeden z mála nikdy neuhnul ze svojí cesty, a proto mu lze uvěřit slova: ‚Ten, kdo se nevzdá/Napije se z grálu/Vyryje svý jméno/Do koruny králů‘, komentuje nové album ředitel vydavatelství Warner Music Czech Republic Vladimír Kočandrle.


Album nese všechny rozpoznávací znaky Landovy tvorby: silné protestsongy, rockové balady a jeho nezaměnitelný valčík. Vymyká se jakémukoli paušalizujícímu hodnocení. Sám Landa říká: Moje jediné přání je, aby si Minový pole lidi poslechli vcelku. Od začátku až do konce...“


Landa již také představil nový videoklip k písni s názevm Reality show. Početný štáb s komparsem jej natáčel nepřetržitě 13 hodin ve filmových ateliérech v Klecanech. Objeví se v něm i zpěvákovy dcery Rozálie a Roxana, které v písni zpívají sbory. Jde o vůbec první Landův klip, ve kterém používají AI efekty. „Do téhle písničky se AI hodila. Jen velmi decentně samozřejmě... Klip je jinak postavený na Danovi, diváka symbolicky provázejícího světem, který je vlastně jen show“, vysvětluje režisérka Mirjam Landa. Za kamerou stál Tomáš Kobolka, se kterým natáčela všechny poslední Danovy klipy i filmy Kvaska a Tacho.


Daniel Landa naživo představí svoje nové písně spolu s mnoha hity, které zkomponoval a nazpíval za uplynulých více než 30 let, na koncertu v O2 areně 4. listopadu letošního roku.

Daniel Landa je hudební skladatel, textař, rockový zpěvák a mentální kouč. Svoji hudební dráhu započal ve skupině Orlík (1988 – 1991), která se po vydání druhého alba rozešla a Landa od té doby vystupuje jako sólový umělec. Na svém kontě má nespočet ocenění v anketách popularity a Zlatých, Platinových a Multiplatinových desek. Jako muzikálový autor debutoval s Krysařem, jehož dvoutisící představení se odehrálo v roce 2023. K jeho dalším velmi úspěšným muzikálům patří Touha a Tajemství. Jako herec se objevil např. ve výrazných rolích ve filmech Černí baroni a Proč?. Jeho posledními hereckými úlohami byli Alex v černé komedii Tacho a Emanuel Moravec v díle Den po Mnichovu ceněného televizního cyklu České století.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page