top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Byla založena Asociace hudebního průmyslu


Největší subjekty podnikající v oblasti hudebního průmyslu na území ČR se spojily do jedné asociace. Dne 31. 8. 2020 proběhla v prostorách O2 Areny ustavující schůze zástupců nově vznikající Asociace hudebního průmyslu České republiky, která má za cíl sdružovat ty největší subjekty, které působí v oblasti pořádání a realizace hromadných kulturních akcí, podnikající s cílem dosažení zisku, a to bez významné dotační podpory z veřejných zdrojů.

Asociace sdružuje TY NEJVĚTŠÍ promotéry, ticketingové operátory, technické firmy, prostory k pořádání akcí a dodavatele lidských zdrojů v zemi, které zabezpečují servis spojený se stavbami akcí a security službami.

Účelem Asociace je především zastupovat, prosazovat, obhajovat a ochraňovat zájmy svých členů a vznikla jako reakce na současný kritický stav v oblasti komerční kultury.

Třicet společností, které projevily vůli stát se zakládajícími členy nově vznikající Asociace, jsou subjekty, které pořádají ty největší akce u nás, nebo se podílejí na jejich realizaci, a jejichž ekonomický a společenský přínos je v oblasti hudebního průmyslu v České republice zásadní.

Jen v roce 2019 tyto subjekty samy zorganizovaly akce s celkovou návštěvností nad 1,5 milionu osob a dosáhly celkového obratu přeš čtyři miliardy korun. Šlo například o koncerty Metallica, Rammstein, Kiss, Billie Eilish, Ariana Grande, Kabát, Lucie; za festivaly Masters of Rock, Benátská noc, Hrady CZ a mnoho dalších.

Situace těchto subjektů, které dlouhá léta působí na českém trhu a jejichž činnost státu přinesla stamiliony na vybraných daních, je nyní kritická a naprosto neodpovídá významu, který ekonomicky a společensky pro stát a občany této země celé ty roky přinášela.

Robert Porkert, CEO LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. a nově zvolený předseda výkonného výboru k vzniku Asociace, uvádí: „Kromě obrovských ztrát, které nám každý den, kdy akce nemůžeme pořádat, vznikají, vnímáme jako velký nedostatek neorganizovanost v hudebním průmyslu, kdy zejména se státními institucemi jednají různí zástupci s různými zájmy s mnohdy jen nepatrnými zkušenostmi v oblasti hromadných akcí. Asociace má za cíl sdružit subjekty, které nejsou za normálních okolností závislé na různých podporách a dotacích od měst a státu. I proto máme v názvu slovo průmysl a nikoli kultura, i když se ve většině případů o kulturní vystoupení jedná.“

Ti, kteří doposud působili na trhu jako konkurenti, se nyní v důsledku této situace a krize spojují, aby společně formulovali a prosazovali zájmy Asociace a byli slyšet při prezentaci svých cílů!

ZAKLÁDAJÍCÍ ČLENOVÉ AHP ČR - ABF, a.s. - AV MEDIA EVENTS, a.s - BACH - Brněnská asociace clubové hudby, z.s. - Bestsport, a.s. - BrainZone s.r.o. - CE.ENERGY CZECH, s.r.o. - ČECHYMEN a.s. - ECHO PROMOTION s.r.o. - Forum Karlín s.r.o. - Fource Entertainment s.r.o. - GLANC, s.r.o. - HIGH LITE TOURING s.r.o. - IRSnet CZ s.r.o - ING. VOJTĚCH PARÁK - Junesta s.r.o. - LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o - Pink Panther Agency, s.r.o. - PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s. - První festivalová, s.r.o. - Q & I production s.r.o - RENTAL.CZ s.r.o. - RIFF RAFF s.r.o. - NEDOMYSLENO, s.r.o. - Shameless s.r.o. - Ticketmaster Česká republika, a.s. - Ticketlive PRO s.r.o. - T SERVIS s.r.o. - Veletrhy Brno, a.s. - YASHICA s.r.o. - Z production s.r.o

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page