top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Wohnouti zakončili unplugged sezónu obdarováním fanoušků: vznikly album a film

Skupina Wohnout strávila poslední rok a půl „bez elektriky“. S akustickými vystoupeními objela téměř padesát divadel a kin po celé republice, a to se scénou, kterou diváky zvala k sobě domů do obývacího pokoje.

 

V rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům, komentuje zmíněné období se smíchem zpěvák Honza Homola. Kapela přibrala pátého člena, houslistu Vojtu Lavičku, a každý člen kapely se navíc naučil hrát na další hudební nástroj. V představení se tak bratři Homolové, Zemánek a Fenek ukázali jako hráči na tubu, pozoun, xylofon, banjo, ukulele ad.

Písně dostaly zcela nové aranže. V playlistu nechyběly hity, ale prostor dostaly i běžně nehrané starší skladby. Scénu ve stylu retro obýváku zdobila televize, lampičky, vysavač, rádia, pokoj měl dveře i okno. Sem tam se na pódiu mihli i další, jindy neviditelní, členové kapelní crew, kteří oživili scénky mezi písněmi.  Všichni samozřejmě v kostýmech, což umocňovalo inkluzi divadla do hudebního představení.

 

Byla by škoda takový počin nezaznamenat, proto se Wohnouti spojili s televizí TV9P ČVUT v Praze a vznikl film, který dokumentuje nejen samotný koncert, ale i jeho přípravy.

Kapela ho velkolepě odpremiérovala minulý týden v pražském kině Lucerna. Vstupenky rozdávala fanouškům zdarma jako poděkování za celou akustickou sezónu. Nyní je celý film ke zhlédnutí i na YT kanále Wohnout a audio záznam – album s prostým názvem Unplugged - si mohou fanoušci poslechnout na Spotify a ostatních digitálních službách.

 

Skupina Wohnout se tímto počinem loučí s divadelními prkny a vrhá se opět na elektrickou sezónu plnou festivalů a klubů.

 

 

Film Unplugged – živě z Mahenova divadla na YouTube:


 

Album Unplugged na digitálních službách: https://wmcz.lnk.to/WHNT

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page