top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

VISACÍ ZÁMEK natočil pěkně ostré album, požehnal tatrovce a vyjíždí na turné


Skupina Visací zámek vydává po pěti letech nové studiové album. Pod titulem Anarchie a totál chaos vyjde v pátek 13. března. S novými písněmi vyjede legendární kapela téhož dne na turné.

Nové album je dle slov samotných autorů „pěkně ostré“, jak ostatně už název naznačuje. Je ostré nejen zvukově, ale i textově. Přitom je v nahrávkách i spousta legrace. Do skládání se zapojili všichni Visáči, takže album je velmi pestré. Kapelní pojetí punku bylo vždycky dost široké, ale žádný pop nebo elektroniku posluchač neuslyší. Jen hrubý kytarový punk´n´roll. Nové skladby se začaly rodit už před třemi lety. „Z prvního soustředění jsme vytěžili písně jako Pičus, Tam-tam, Vegetarián nebo Pípa. Tyhle věci hrajeme už delší dobu na koncertech. Ale některé songy jsme nazkoušeli až během nahrávání a to budou úplné novinky,“ upřesňuje dvorní textař a zpěvák Honza Haubert. Jde např. o písně Na úřadě, Zlověstně palmy šumí a hlavně Polednice. „Zvláště z ní mám velkou radost. Nečekal jsem, že se do tříminutové kompozice podaří vměstnat baladu z mé milované Kytice. A ono to šlo jako po másle!“ dodává. Album natočené v LeGrill Records u kytaristy Rybiček 48 Petra Lebedy vyjde jak digitálně, tak na CD a v limitované, signované edici na LP.

Nové album spolu s prověřenými skladbami představí skupina na jarním turné po České republice, na které pozvala speciálního hosta, kapelu E!E.

Tvorba Visacího zámku ovšem už před pár dny překročila i hranice. Skupina se totiž stala patronem Expedice Tatra kolem světa 2 navazující na legendární cestu tatrovky v letech 1987-1990. Během tří let navštíví její následovníci několik desítek zemí. "Po celé trase povezeme dobré jméno Česka a Slovenska do světa. Chceme šířit mimo jiné i českou kulturu a jelikož jsme při stavbě TKS2 poslouchali Visací zámek, řekli jsme si, že obě legendy spojíme," vysvětluje Marek Havlíček z expedice. "Před pěti lety jsme vyhlásili Punkový království a jsme šťastní, že se díky této expedici povede rozšířit jeho slávu do celého světa," prohlásil Punkový král Honza Haubert a expedici požehnal: "Přejeme hodně dobrodružství a punk vás provázej."

Turné Anarchie a totál chaos

13. 3. Malá Hraštice

14. 3. Ústí nad Orlicí

20. 3. Bavorov

21. 3. Svrčovec

27. 3. Ostrava

28. 3. Hlubočky u Olomouce

3. 4. Praha

4. 4. Velké Meziříčí

17. 4. Plzeň

18. 4. Bozkov

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page