top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Traktor oslavil 20 let na úrovni. Z ostravského koncertu bude i DVD.


Ostravský koncert ve vítkovické hokejové aréně měl být po vydání alba Sedmá strana kostky pro kapelu Traktor výjimečný. Naplánovala si na něm oslavit 20 let své existence na rockové scéně. Jenomže to mělo být loni. Jak všichni víme, covid do toho všeho hodil vidle a koncert pak musel být i díky jiným vlivům několikrát překládán, tudíž se konal téměř s ročním zpožděním. Nicméně kapela i fanoušci vytrvali a mohli si tak společně užít velkolepou rockovou show, jak se asi na takovou oslavu sluší a patří.


Finální termín koncertu však nakonec vyšel na všední den a to ne všem fandům vyhovovalo. Ti kteří měli dorazit z velké dálky a pracovní nebo studijní povinnosti jim to nedovolovaly, raději lístky prodali anebo rovnou vrátili, což se dalo pochopit, protože asi nikdo tehdá před rokem netušil, jaká bude situace. Účast se očekávala asi vyšší a Ostravar arena pak nebyla úplně zaplněná, což bylo asi jedinou kaňkou na jinak podařeném večeru. Holt doba teď všeobecně úplně kultuře moc nepřeje, ale i tak sem zavítalo několik tisíc fanoušků z různých koutů republiky i ze Slovenska.

Traktor si sem sezval několik hudebních hostů a v plánu byl i obrazový záznam koncertu na DVD. Jako předkapely zde vystoupily tělesa The Middle of the Sandwich a Panoptiko. První z nich jsme neviděli neboť jsme pořizovali rozhovory v backstage , na druhé Panoptiko jsem byl po všeobecné chvále fanoušků celkem zvědav, i když mě z CD jejich hudba nějak moc na první dobrou nezaujala. Pár písní je možná celkem zajímavých a čekal jsem, že živý přednes v kostýmech tomu dodá přidanou hodnotu, ale bohužel nás to nikterak neuchvátilo a ty kostýmy jsou asi tím nejzajímavějším, co na téhle kapele je. Mají svůj specifický styl a svým způsobem jsou na české scéně originální, ale chybí tomu melodie nebo něco, čím by mě ta písnička zaujala. Možná jim časem a po více posleších na chuť příjdu, ale zatím se tak nestalo.


Traktor pak na scénu najel lehce po půl deváté, přičemž fanoušci s nimi mohli prohodit pár slov a podat jim ruku už při předchozí autogramiádě v prodlevě, kdy se střídaly předkapely. Koncert odstartoval titulní písní alba Sedmá strana kostky, ke kterému byla stylizovaná i scéna. S tou si kapela ráda hraje a zatímco na předchozím tour byly LED obrazovky seskládány v duchu alba Šachoffnice do šachových políček, nyní tvořily hrany pomyslných kostek a animace díky tomu byly ještě bohatší. Nechyběla bohatá aparatura světel a pyro efektů, kdy ohně létaly snad ze všech stran a vytvářely tak zajímavé obrazce. Na ničem se nešetřilo a kapela se svým týmem opravdu připravila rockovou show na vysoké úrovni a bylo se na co dívat.

A bylo samozřejmě i co poslouchat, což je na koncertě asi to nejdůležitější. Traktor samozřejmě chtěl odprezentovat co nejvíce nových písní i vzhledem k natáčení DVD, přičemž jich zaznělo asi šest (plus bonusovka s Dymytry). Zbytek samozřejmě musel tvořit nějaký průřez jejich dvacetiletou kariérou, i když dál do historie, než k albu Tmel se v tomto výročním playlistu nedostali. Nicméně zazněly asi všechny důležité hitovky, které si současné publikum žádá, ať už to jsou Bludičky, Defenestrace, Letokruhy nebo Láskožrouti atd.

Punc výjimečnosti pak dodávali koncertu i hudební hosté, kteří si s kapelou zazpívali nějakou jejich hitovku. Skladbu Horizont si s Traktorem zazpíval Roman Dragoun a spolu s Martinem Kapkem jim to společně v této písni velmi dobře ladilo. Stejně tak i v následující písni Zdroj od Dragounovy kapely Futurum. Hodně dobře se pak předvedl na podiu i Pepa Michálek z kapely Forrest Jump, který nejprve s publikem popřál sborově Traktoru zpívané "Happy Birthday" a pak s Traktorem odzpíval píseň Děvka č.5. Ta mu sedla dokonale, na podium vlétl jako živá voda a trochu to tam po předcházejících dvou baladách zase více rozproudil a hostovačka to byla hodně povedená. Stejně tak se povedlo i hostování Oty Hereše a Kuny z Alkeholu v písničce Bludičky, v jejímž textu figurují i jejich jména, takže se to úplně nabízelo, aby si tuto pecku zahráli společně. Chrapláky jak Oty Hereše tak Pepy Michálka daly těm písničkám zase úplně jinou formu a špatné to rozhodně nebylo. Posledními hosty pak byli kluci z Dymytry, konkrétně jejich frontman Protheus a kapelník a kytarista Jiří Dymo Urban, kteří dali vzpomenout na nedávné společné Monster Meetingy a také titulní skladbu, složenou speciálně k této události i v Ostravě s Traktorem zahráli a zazpívali.

Na tomto koncertě pak proběhlo i slavnostní předání platinové desky za prodej alba Sedmá strana kostky a tak kromě výročí byl i další důvod k oslavě. Kapele se v současné době hodně daří a stále má spíše vzestupnou tendenci, tak uvidíme, kam až v budoucnosti dokráčí. Nicméně už takovéto velké halové koncerty se dají započíst k vrcholům kariéry a ti, kteří do Ostravy nakonec za kapelou dorazili, jistě neodjížděli zklamáni.Na výročním koncertu Traktoru jsme natáčeli i videoreport. Těšit se můžete na rozhovor s kapelou, hudebními hosty, fanoušky atd., tak sledujte web musicreport.cz nebo náš facebook či youtube kanál, kde se video objeví v nejbližších dnech.

Zde sestřih několika písní z koncertu:


Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page