top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

„Slavnosti piva na Kamínce, to jsou letní Vánoce,“ shodují se pravidelní návštěvníci.


I letos proběhnul na Kamínce u Roštína oblíbený hudební festival Slavnosti piva, který se na tomto místě konal už po jedenadvacáté a jako jeden z mála v republice se může chlubit tak dlouholetou historií. Přestože počasí ještě pár dní před akcí vypadalo nevlídně, vybarvilo se nakonec do té nejpříznivější podoby, kdy nehrozilo ani deštěm, ani velkým vedrem, takže konstalace pro konzumaci několika druhů piva a užívání si dobré zábavy byla pro všechny zúčastněné po celé tři dny takřka ideální.

Slavnosti piva se po loňské jubilejní premiéře opět roztáhly do tří dnů, kdy se startovalo už ve čtvrtek, aby mohla na Kamínku dorazit největší hvězda letošního ročníku, kapela Tři sestry. Ta už má za sebou z minulosti dvě vystoupení na tomto místě, ovšem to letošní by se dalo označit za to nejpovedenější. Tři sestry totiž přešly na moderní technologii odposlechů přímo do uší muzikantů, což jim umožňuje volnější pohyb po podiu, čehož využíval zejména frontman Lou Fanánek Hagen, u kterého nějaké křepčení na podiu nebývalo dříve zvykem. Rázem si vystoupení mnohem více užíval, byl v častém kontaktu s diváky a z dříve nepříliš přístupného zpěváka se stal miláček davu. Kapelu, která vždy působila na podiu až příliš staticky to rázem velmi oživilo a bylo rozhodně na co koukat.

Páteční program byl taktéž našlapaný zvučnými jmény. Nechyběly legendární kapely jako Alkehol se svým hospodským rock´n´rollem anebo hardrocková Doga, která už patří k tradičním hostům Slavností a bez její účasti by to snad ani nešlo. Pod rouškou tmy už vystupovala skupina Dymytry, proslulá svými hororovými maskami a oproti loňsku, kdy hrála v poledním nesnesitelném vedru byla ta letošní show o poznání lepší. Kapela přijela vybavená velkými LED obrazovkami, které spolu se světly dotvářely skvělou atmosféru jejich koncertu a tentokráte si museli fanoušky na Kamínce stoprocentně získat. Premiéru zde zažívali i slovenští Inekafe, kteří předvedli svou punkrockovou smršť . Kapela, která byla fanoušky na Kamínce už několik let očekávaná, konečně dorazila a mohla tak potěšit spoustu srdcí těch, kteří na jejich muzice vyrůstali a přáli si ji zde vidět.

Ani sobotní program nehrozil nudou. Tak trochu neplánovaně sem dorazila i kapela Škwor, což byl výborný tah pořadatelů, kteří tuto kapelu narychlo povolali namísto původně avizovaného Waldagangu, jenž má toho času zdravotně indisponovaného zpěváka. Škwoři se tohoto úkolu zhostili zdatně a přestože jsou zde zvyklí hrávat v lepším čase, i v odpoledních hodinách dokázali publikum rozpálit a to nejen díky efektním plamenům, které během jejich koncertu šlehaly z podia. Pohodové sobotní odpoledne se neslo v duchu hudby akustického seskupení Legendy se vrací anebo známé zábavovky Reflexů. K dalším vrcholům tohoto ročníku ovšem patřil koncert Věry Špinarové. Tato vzrůstem nepříliš vysoká dáma skrývá ve svém hrdle velmi silný hlas a svým kouzlem osobnosti dokázala na svou stranu strhnout během vystoupení snad všechny generace přihlížejících, včetně těch nejmladších. Při jejích písních panovala pod podiem neuvěřitelně pohodová atmosféra a hity jako Raketou na mars, Já mám ráda boogie nebo Bílá Jawa 250 si s ní prozpěvoval snad každý.

V podobném duchu pokračovala i kapela Desmod, která ovšem přivezla už trochu tvrdší rock ze Slovenska a potvrdila, že tam ve svém žánru právem patří ke špičce. Desmod už se taky řadí ke stálým návštěvníkům Kamínky a fanoušků zde mají za ta léta opravdu mnoho. Ročník 2016 definitivně uzavřela kapela Kosovci a nyní nezbývá, než se těšit na příští srpen a na další "letní Vánoce", jak Slavnostem piva na Kamínce spousta dlouholetých návštěvníků přezdívá.

Fotogalerie rozdělena do jednotlivých dnů:

Fotky ČTVRTEK (Gate Crasher, Rybičky 48, Tři sestry)

Fotky PÁTEK (Alkehol, Doga, Dymytry, Inekafe atd.)

Fotky SOBOTA (Škwor, Věra Špinarová, Desmod)

Fotky a další info také na FACEBOOKU!!!

Videosestřihy jednotlivých kapel ze Slavností piva 2016 najdete ZDE!!!

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA