top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

PETR JANDA OSLAVIL 80 KŘTEM SÓLOVÉHO ALBA


Petr Janda oslaví 2. května 80. narozeniny. Jako hlavní dárek nadělil sobě i fanouškům sólové album, které pokřtil v pondělí 25. dubna v pražské restauraci Sladovna. Kmotry byli Dalibor Gondík, Martin Dejdar, Michal Malátný a Marta Jandová. Křest alba se zároveň stal malou oslavou, kde nechyběli Petrovi spolupracovníci, jako Jiří Stivín, Petr Vondráček nebo dokumentaristka Olga Špátová. V neposlední řadě si Janda odnesl nejvyšší ocenění svého domovského vydavatelství – Legenda Supraphonu –, které mu předala ředitelka firmy Iva Milerová.


Křtu a malé oslavy se zúčastnili také všichni hosté, kteří na albu hrají, včetně Jiřího Stivína, Petra Vondráčka, Emila Viklického nebo spoluproducenta alba a bubeníka skupiny Chinaski Lukáše Pavlíka a dalších. Společně s hudebníkem a textařem Ondřejem Fenclem zahrál Janda několik písní, moderace se ujal jeden z kmotrů Dalibor Gondík a křtilo se stylově pivem z cvikovského pivovaru.


Petr Janda a Olympic k sobě neodmyslitelně patří a tak to zůstane i nadále. Nové album je však mimořádnou událostí k jeho osmdesátinám. Je jasné, že melodické nápady nezapřou autora zhruba tisíce písní a desítek hitů, které složil především pro skupinu Olympic. A přece je sólová deska v mnohém odlišná. Je to určité bilancování, ohlížení a vzpomínání, ale rozhodně ne odcházení.


„Řekl jsem si, že udělám desku napříč žánry. A tak jsem udělal. Na albu najdete pop, rock, folk, klasik, jazz i písničky. Prostě žánry, kterými jsem do určité míry prošel. Až si to poslechnete, zjistíte, že to i tak drží krásně pohromadě. Budu moc rád, když se vám moje album bude líbit. Pěknej poslech a volume right!“ vzkazuje svým fanouškům Petr Janda.


Fanoušci Petra Jandy se mohou těšit na opravdovou událost a zejména na dvanáct suverénních autorských písní. Album vyšlo 22. dubna na CD se speciálními bonusy nebo na vinylu či digitálně.


O tom, že zpěvák, kytarista a skladatel má energie stále na rozdávání, svědčí nejen chystané album, ale i koncertní turné k 60. výročí kapely Olympic. To vyvrcholí speciálními koncerty 18. a 19. listopadu ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách skupiny nebo v síti Ticketstream.


Commenti


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page