top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Monster Meeting 2024 - premiéra pro Noida a návrat úspěšné rockové show z předešlých let


Monster Meeting - velké společné turné dvou headlinerů Traktoru a Dymytry spolu s hosty napříč halami a open-air areály se po třech letech vrátilo. První dva ročníky v letech 2020 a 2021 byly značně ovlivněny covidovými restrikcemi, o to víc si jich ale fanoušci vážili a v rámci povolených možností byly koncerty hojně navštěvovány. Obě kapely ušly od té doby další kus cesty, u Dymytry nastala zásadní změna na postu zpěváka a tak se i v letošním roce dají očekávat velké návštěvy a ohromující show, která je na české rockové scéně poměrně nadstandartní. Letos navíc oba headlinery doprovází spřízněné kapely Arakain a Alkehol a to je směsice vskutku lákavá.


První výkop téhle "monstrózní" štace nastal v Plzni a dle fotek a videí vypadala tahle show opravdu velkolepě. My jsme navštívili druhý koncert o týden později ve Zlíně (17.5.2024) a právě ovlivněni trochu záběry z Plzně jsme byli lehce v rozopacích z místa zlínského konání. Koncert měl totiž probíhat na parkovišti vedle známého klubu Masters of Rock Café, který je součástí nákupního střediska Čepkov, což je místo pro rockovou show ne úplně ideální. Menší zděšení pak nastalo při příjezdu na místo, neboť areál vyhrazený pro akci byl ještě menší, než jsme předpokládali, chybělo pořádné výběhové molo u podia, které na prvním koncertu bylo a celkově to působilo dosti ztísněně. Navíc byla trochu i obava o zvuk, protože stage byla nasměrovaná naproti budově obchoďáku. Uvnitř oploceného areálu už si ale člověk tak nějak zvykl a nakonec to nebylo zas tak zlé. Návštěva nebyla tak extrémní, že by se lidi museli mačkat, o kvalitní show jsme také nepřišli a se zvukem nebyl rovněž žádný problém, neboť profíci za pultem si to uměli hezky nastavit i v těchto podmínkách. Navíc byl otevřený i přilehlý klub, ve kterém našli zázemí fanoušci i kapely a vše nakonec proběhlo celkem hladce.

Areál se otevíral v pátek relativně brzy už od 15:00, přičemž první kapela začala hrát o hodinu později. Tou byla power metalová skupina Donor z Valašska a na Monster Meetingu evidentně dostávají na začátek příležitost i menší kapely z okolí místa konání. Dopředu však avizované nikde nejsou a tak se člověk o jejich předskakování dozví téměř až na poslední chvíli z časového rozpisu události, což je škoda. Nicméně je fajn, že i takové kapely si mohou zahrát na velkém podiu před větším množstvím lidí a představit jim tak svoji tvorbu.

My jsme však dorazili až před vystoupením kapely Arakain. Ta odehrála slušný koncert s celkem povedeně seskládaným playlistem, kde dostalo příležitost hodně starších pecek ještě z Brichtovy éry a shodly jsme se na tom, že ty znějí od Arakainu stejně pořád nejlépe a znějí dobře i v podání Honzy Toužimského, protože jsou zkrátka legendární a Honza je Pan zpěvák. Zazněla zde i letošní singlová novinka Sedm hříchů, která taktéž nezní špatně a asi je i předzvěstí nového alba této kapely. Následující koncert Alkeholu jsme většinou trávili v útrobách klubu, kde jsme pořizovali rozhovory s muzikanty, které vám brzy ve videoreportu přineseme. Na Alkehol toto léto ještě narazíme mnohokrát a i to je klasika, za kterou je české rockové publikum vděčné.

Úderem dvacáté hodiny pak odstartovala společná tříhodinová show kapel Dymytry a Traktor společným úvodním songem Monster Meeting, což byla také moravská premiéra duetu Martina Kapka s Vaškem Noidem Bártou, neboť dříve to ze známých důvodů zpíval ještě s bývalým zpěvákem Dymytry, Protheem. Nová spolupráce fungovala evidentně už od počátku a publikum rovněž reagovalo pozitivně. Za kapelou se rozsvítili obří LED obrazovky, ohně šlehaly ze všech stran a společně s bohatým light designem to dohromady tvořilo skvělou audiovizuální show na vysoké úrovni.


Kapely se na jednotlivých štacích střídají, takže po úvodním songu vyklidil pole Traktor a započala svůj set kapela Dymytry. No a všichni samozřejmě očekávali, jak se uvede nový frontman kapely Noid a jak budou znít staré známé songy v jeho podání. Musím říct, že to od začátku zvládnul se ctí jako profík, zároveň s velkou pokorou a vděkem k fanouškům, kteří jej skvěle přijali. Každá taková změna na nejviditelnějším postu frontmana je pro každou kapelu těžká. Vždy se najde mnoho lidí, kteří budou za každou cenu chtít srovnávat, jestli byl lepší ten předešlý, nebo to zní lépe s novým. Ti konzervativnější změnu chtít ani příjmout nikdy nebudou, nicméně je důležité se zbavit jakýchkoliv předsudků a uvědomit si, že pokud ta kapela chce pokračovat, tak často nemá jinou možnost, než si najít někoho jiného. S hologramy postav a hlasy z playbacku by to zkrátka na koncertech moc nefungovalo. V případě Dymytry je to náhrada velmi kvalitní a spousta lidí by si v dnešní době asi už neumělo představit, že by se Noid vrátil zpátky k tvrdému metalu. Stalo se tak, zafungovalo dlouholeté přátelství s kapelníkem Jirkou Urbanem ml. a nová spolupráce je na světě. První singly a ohlasy na ně dávají znát, že to fungovat bude a taktéž po shlédnutí prvního společného koncertu zde ve Zlíně jsem přesvědčen, že Vašek Bárta byl ta nejlepší možná volba. Na podiu srší energií, dokáže si fanoušky získat na svou stranu a pěvecky je na tom sakramentsky dobře. Líbila se mi už předchozí spolupráce se členy Dymytry na jeho sólovém albu Rány, takže jsem měl ponětí, že to bude znít dobře. A jak se zdá, funguje to i lidsky, tak snad to klukům dlouho vydrží. No a jak zněly staré hity v jeho podání? Samozřejmě že jinak, ale rozhodně ne hůře! Každý ze zpěváků má jinou barvu hlasu, člověk se od toho musí oprostit a zkrátka si na to zvyknout. Do některých písní si Vašek přidal i něco svého, ale citlivě a na úrovni a nelze říct, že by nějaká píseň zněla vyloženě špatně. Má školený hlas a dokáže zazpívat asi cokoliv, včetně Husliček od Vlasty Redla, kterou si sem tak trochu neplánovaně do pauzy mezi písněmi zařadil a publikum se okamžitě sborově přidalo. Oblíbenou akustickou píseň Žít svůj sen pak odehrál na piano a i těmito drobnostmi si sympatie získal. Zbytek kapely pak fungoval standartně dobře včetně neúnavného rytmického motoru v podobě Miloše Meiera v zádech a zdá se, že nová éra kapely začala asi ještě lépe, než si samotní členové představovali. Noid je navíc poměrně známá osobnost, která jistě další nové fanoušky i zvědavce přiláká, včetně dámského publika. Každopádně svěží vítr jak pro kapelu, tak pro celou českou rockovou scénu.


Následující Traktor pak předvedl, dnes už, své standartní vystoupení - tedy tvrdé melodické písně s rozumnými texty a se sympatickým vystupováním frontmana Martina Kapka, podpořeny kvalitní show. Traktor je zatím ve fázi příprav nové desky a tak momentálně v playlistu ještě využívá hodně songů z úspěšného alba Sedmá strana kostky. Vyrostl už ve velkou kapelu, které velká show sluší a má na kontě již tolik hitů, že může playlistem přebírat. Je jen škoda, že si pro letošní Monster Meetingy nepřipravili zatím nějaký singl, který by dal těmto vystoupením nějaký punc výjimečnosti, stejně jako představili s předstihem nové pecky kolegové od Dymytry. Nicméně v průběhu léta by se něco podobného snad mělo očekávat a na podzim v pražské O2 areně mají obě party v plánu křtít nová cédéčka. Publikmu ve Zlíně ale bylo spokojené i bez novinek a dostalo se jim spousty oblíbených hitů od Traktoru.

Závěr pak patří vždy velkému společnému finále a nebylo tomu jinak ani ve Zlíně. Obě kapely se propojí a jede se set několika společných písní, počínaje známým hitem Spolu se cítíme živí, až po největší hity obou kapel, což byla Strážná věž od Dymytry a Letokruhy od Traktoru, oboje zpívané samozřejmě jako duet obou zpěváků - taktéž bezchybné! Čerstvou novinkou byla i píseň Máme svoji tvář, která byla zveřejněna jen pár týdnů před startem Monster Meetingu a i tenhle společný počin, přestože je v pomalejším tempu, se velice povedl. Aplaus pak obě kapely sklidily veliký, publikum bylo zdá se spokojeno. Vstup do nové open-air sezony tedy obě kapely zažívají úspěšný a velké finále ve zmíněné O2 Areně bude jistě zajímavé.Fotky budou postupně přibývat také na Facebooku.


Pokud chcete, aby vám neuniknul videoreport a rozhovory z této akce, dejte odběr na našem Youtube kanále!

Comentários


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page