top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Kapela Dark Gamballe představila v Kroměříži nové album v předpremiéře


Přestože jejich nové a dlouho očekávané album s názvem Dobrý lhář vyrazí do světa oficiálně až 15. března, měli už o týden dříve fanoušci kapely Dark Gamballe jedinečnou příležitost si jako první v Kroměříži na Staré masně fyzicky nové CD spolu s novým merchem zakoupit. Koncerty kapely z nedalekého Vyškova na tomto místě bývají už téměř každoroční tradicí a kapela je zde považována skoro za domácí, takže i tímto vstřícným gestem se rozhodla poděkovat zdejším fanouškům.


Z nového alba zaznělo i několik novinek přímo na koncertě. Jednalo se o již zveřejněné klipové singly Špatné věci a novější Světlo, v závěrečných přídavcích pak fanoušci dostali volbu, zda chtějí slyšet další, doposud nehranou novinku oproti osvědčené věci. Diváci jednoznačně zvolili exkluzivní premiéru a přestože frontmanovi v jejím počátku malinko unikl text a kapela tak musela startovat celý song znovu, což bylo zároveň hezky spontánní, jednalo se o další kvalitní věc, na kterou se příznivci kapely mohou v tracklistu Dobrého lháře těšit. Její název jsem si však bohužel nezapamatoval.

Dark Gamballe však i na tomto místě potvrdili, že patří ke špičce svého žánru. Kapela je to víceméně odlišná od ostatních rockových part, má svůj specifický styl, je tak trochu zádumčivá, ovšem s kvalitními texty, které mají hlavu a patu. Pro někoho možná může být těžší na poslech, nicméně je to velmi kvalitní muzika, která by si zasluhovala asi větší prostor na různých festivalech apod.Kapelu jsem hodně poslouchal především v období alba Superstar a dále, což je dnes už jejich kultovní album, ze kterého vzešly hity jako Baletky v hlavě, Oni, Běh na dlouho trať nebo Strýček Sam a samozřejmě ani tyhle pecky nemohly na koncertě v Kroměříži chybět. Také se jim dostalo největšího ohlasu. Novější alba už mi tak nepřirostla k srdci, nicméně po letech jsem se k nim opět vrátil a čím je asi člověk starší a víc se do muziky zaposlouchává, oceňuju tvorbu kapely Dark Gamballe čím dál více a dá se říct, že s každým dalším albem kvalita roste. Proto jsem zvědav i na celkové vyznění Dobrého lháře.Stará masna byla zaplněna solidně a fanoušků, kteří si koncert užívali dorazilo hodně. Rockový večírek pak jako host uzavírala úderná parta Saveyourself z Kroměřížska. Ta však doplatila na poměrně příšerný zvuk, který jim zvukař nedokázal zkorigovat během celého koncertu. Kapela bezesporu kvalitní, složená z dobrých a zkušených muzikantů, jako je např. kytarista Patrick Schaffer známý z Hanz´s Fuckers nebo i záskokově z Dark Gamballe (také si tu ten večer jednu pecku s nimi v přídavcích zahrál) nebo frontman Roman Odstrčil z Barricade a další předváděli na podiu skvělý výkon, kterému nechyběla energie a pohyb, ale bohužel ze zvuku, který sázel víc na hlasitost než na čistotu, prostě už bolely uši. Na tak malý prostor nebylo asi potřeba to takhle přeřvávat a utrpěly tím jednoznačně samotné písně kapely, protože víc bylo slyšet činely bubeníka, než aby bylo rozumět zpěvákovi. Vím, že kapela hrát umí dobře, proto je škoda, že jsme si jejich živé vystoupení nemohli vychutnat v lepší zvukové kvalitě. Tak snad někdy příště.
Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page