top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Harlej se připravuje na oslavu 30 let, natočil klip k písni Vstávej ve vyprodané Lucerně a v reedici vydal dva vinyly


Harlej v dubnu zakončil jarní část turné k aktuálnímu albu Zatím je to dobrý ve vyprodané pražské Lucerně. Skupina převzala v průběhu večera Zlatou desku za jeho prodej a natočila většinu materiálu pro klip Vstávej.


„Chtěli jsme po delší době zachytit atmosféru našich koncertů a dostat do klipu i fanoušky a Lucerna se na to přímo nabízela. Záběry se natáčely i na předchozích vystoupeních, ale většina jich je právě z Lucerny, která má prostě svoji magickou atmosféru a vždycky se tam rádi vracíme,“ říká Tonda Rauer, kapelník Harleje.

 

V předvečer významného koncertu zároveň vyšla další dvě alba z katalogu skupiny na vinylech, Když chválím, tak sebe (2004) a Čtyři z punku a pes (2006). „Původně jsme chtěli vinyly vydávat zpětně chronologicky, ale nakonec jsme se s vydavatelstvím dohodli na tom, že vyjdou současně tyto dva tituly. Má to svou symboliku. První z uvedených alb byla naší první spoluprací s Warner Music, tehdy ještě s Vláďou Šafránkem za mikrofonem, a následující album bylo prvním albem u Warnerů s Tomášem Hrbáčkem. Osobně mám obě alba hodně rád.  ‚Když chválím, tak sebe‘ obsahuje hodně hitů, který hrajeme na koncertech dodnes, jako například Přirození, Proměna, Zemětřesení nebo Živýho mě nedostanou. Album ‚Čtyři z punku a pes‘ nás zase ukázalo trochu jinak a s novým zpěvákem v čele. A je tam třeba Balada o chlapci s nízkým IQ..., Královna noci nebo Uschlej list, což byla vždycky moje oblíbená věc,“ dodává Tonda Rauer.

 

Klip VSTÁVEJ:


Klipem Vstávej skupina pokračuje v podpoře svého posledního alba Zatím je to dobrý a zároveň se připravuje na oslavy třicátého výročí svého vzniku. „Chceme si ty kulatiny užít. Kromě několika speciálních festivalových vystoupení pojedeme na podzim 2025 halové turné, na kterém chceme Harlej opět ukázat v trochu větších prostorech, než v jakých jsou na nás naši fandové zvyklí.  Uděláme všechno proto, aby to bylo pro nás i pro ně něco, na co budeme moci dlouho vzpomínat,“ doplňuje Tonda Rauer.

 

Termíny halového tour „HARLEJ 30 let – Byli jsme a budem“:

4.10.2025 LIBEREC – Dům kultury

10.10.2025 MOST – Sportovní hala

18.10.2025 PARDUBICE – Enteria aréna

25.10.2025 ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výstaviště

31.10.2025 PLZEŇ – Lokomotiva

8.11.2025 PRAHA – O2 Universum

15.11.2025 ZLÍN – Sportovní hala Datart

22.11.2025 BRNO – Vodová

29.11.2025 OSTRAVA – Hala Tatran

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page