top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Doga na jarním tour předvedla poctivou rockovou jízdu i v Uherském Hradišti


Česká stálice na rockové scéně, severomoravská Doga, po zimní pauze opět oprášila nástroje, seřídila motory a pod názvem hlavního partnera tour Harley-Davidson Ostrava vyrazila na jarní šňůru po českých a moravských lokacích. Na počátku března dorazila i do Uherského Hradiště, kde v místním klubu Mír předvedla skvělou rockovou show.


Doga jde s dobou a její samostatné koncerty mají čím dál vyšší úroveň. Pryč jsou časy, kdy většina organizačních záležitostí visela jen na bedrech členů kapely. V současné době se kolem Dogy již pár let ustálil organizační a manažerský team a kapela už tak může myslet jen na hraní. Po stránce show si kapela samozřejmě dlouhodobě držela vysokou úroveň a Izzi si vždy zakládal na propracované scéně a show, kterou s každým dalším albem nebo tour Doga měnila. V minulosti jsme na scéně mohli vídat části motorek nebo aut, klece pro vězně či další zajímavé kulisy, nyní na podiu vládnou obří světelné lebky.

U většiny kapel jsou dnes už samozřejmostí i organizované autogramiády a focení před koncertem, k čemuž přistoupila i Doga, přestože zrovna s touto kapelou nikdy nebyl problém se setkat kdykoliv během večera na baru. Nicméně i tohle působí tak nějak víc profi a jde fanouškům naproti. Autogramiádou celý večer začínal, načež spustila svůj set hostující kapela Jacker´s, která Dogu na celém tomto turné provází. Pokud se nemýlím, tak jádro této kapely tvoří bývalí členové známějších Forrest Jump a produkčně se na jejich písních hodně podílí Honza Toužimský z kapely Arakain. Právě frontmana "Áček" mi hodně připomínal hlasový projev zpěváka kapely Jacker´s, a kdybych zavřel oči, v některých momentech bych jejich zpěv možná zaměnil. Mladá kapela působila docela energicky a tohle turné jí určitě pomůže dostat se do širšího povědomí rockového publika.Stejně jako na scéně si Doga vždy zakládala i na originálních intrech ke koncertům. Pokaždé vymyslela něco nového, ovšem tentokrát se vrátila ke svářečským maskám z období alba Hard Werk, které trošku "vytunila" o pár diodek. Nicméně Fabrika rock´n´rollu na úvod je jak dělaná a rozjezd koncertu to byl jak se patří povedený. Kapacita klubu Mír byla slušně zaplněná a nechybělo málo k vyprodání. Doga nyní evidentně lidi hodně táhne a zdá se, že po covidových letech se opět vše vrací k normálu, možná i k nadstandartním návštěvám oproti dřívějšku. Doga se za to fanouškům odvděčila více než hodinu a 45 min. tvrajícím koncertem, jehož playlist obsahoval jak starší a dlouho nehrané písně, tak i novinky z posledního alba Respekt. Dostalo se tak i na mnoho písní, které v běžném festivalovém setu fanoušci živě neuslyší, ať už to byl např. Vymahač, Holky v rozkvětu, Torpédo nebo novější Mayday. Trochu by se dalo očekávat, že na Harley-Davidson Tour by mohly zaznít i motorkářské pecky jako Zas ty a já anebo Letí dál. Ani jedné jsme se však V Hradišti bohužel nedočkali. Stálice a notoricky známé hitovky v playlistu jako Poletuju, Nejsi nevinná nebo Jsem trochu divnej už asi netřeba zmiňovat, neboť bez těch by kapelu fanoušci asi nepustili z podia. Oblíbenými se stávají už po čase i klipové novinky z USA Route 66 a Tohle je dobrý nebo taky Dobrej chlap. Co se už asi dvacet let nemění, tak to jsou některé stejné Izziho hlášky před jednotlivými písněmi, ale to už asi lepší nebude a patří to ke koloritu kapely :-) Samozřejmostí pak u Dogy je i kvalitní světelná i laserová show, sněžení v podobě saponátu a nafukovací balony či hajzlpapír létající nad hlavami fanoušků. I v klubu se dá udělat velká show a Doga ji tady fanouškům ukázala ve svém pojetí. Kapele se momentálně velmi daří a dalo by se z toho možná vytěžit i něco víc, než zaplněné kluby. Doga však asi nikdy nemířila někam do hal a takhle jí to asi sedí nejvíce.


Comentários


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page