top of page

Miloš Meier hlavní hvězdou kroměřížského Buben Festu


První ročník bubenického festivalu s příznačným názvem Buben Fest proběhl v pátek 20.dubna v hudebním klubu Slady. Přehlídka nabídla pětici talentovaných bubeníků, přičemž převážná většina z nich byla nějakým způsobem propojena s kroměřížskou konzervatoří.

Vidět jsme zde mohli např. zdejší absolventy Dominika Kopečného s Mirou Uhrem a jednou z hlavních hvězd večera byl i jejich lektor Josef Cigánek, který patří již několik let k předním českým bubeníkům a během své kariéry doprovázel mimo jiné i takové hudební ikony jako Karel Gott, Michal David, Helena Vondráčková nebo Aleš Brichta. Cigánek předvedl skladby se svou doprovodnou kapelou a v závěru přidal i pár sólově hraných skladeb. Třešničkou na dortu však bylo vystoupení Miloše Meiera s jeho sólovým programem Drumming Syndrome, se kterým objíždí nejen česká města, ale i zahraniční destinace. Meier by se dal nazvat bubenickým virtuozem neboť předvedl úplně odlišný styl hraní a potvrdil, že za bubny doslova žije. Jakožto člen metalové kapely Dymytry hrál spíše skladby z tvrdšího ranku a pohled na jeho energickou a živelnou show ani na chvilku nenudil. Program měl seskládaný z několika tematických pásem, podělil se i o některé zkušenosti ze zahraničních festivalů a potvrdil, že v současné době patří k jedněm z nejtalentovanějších a nejvyhledávanějších českých bubeníků.

O přestávkách probíhala i doprovodná soutěž pro všechny dobrovolníky o tzv. nejrychlejší ruce, kdy si mohl každý na speciálním zařízení zkusit, kolik úderů dá s bubenickými paličkami během jedné minuty. Nejlepší výkony se pak pohybovaly okolo obdivuhodné hranice osmi set úderů.

Video - sestřih vystoupení Miloše Meiera:

Fotogalerie z Buben Festu:

 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page