top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Vzestup kapely Traktor pokračuje. Šachoffnice Tour láká do hal stále více fanoušků.


Rocková parta, která v posledních letech zaznamenává raketový vzestup na poli popularity se rozhodla v letošním roce bourat velké sportoní haly. Řeč je o kapele Traktor, která právě brázdí republiku s propracovanou show k albu Šachoffnice, jenž vyšlo v závěru loňského roku (recenze ZDE). Traktor dokonale využívá úspěchu, nebál se jít do rizika a vyrukoval s velkou a jistě i finančně dosti nákladnou scénou. Odměnou však jsou davy diváků pod podiem a plné koncertní haly, přičemž první dvě zastáky v Plzni a Českých Budějovicích byly vyprodané. Ani zlínská sportovní hala Euronics, kde se konala třetí zastávka turné a jíž jsme byli přítomni, rozhodně nezela prázdnotou. Fanoušci Traktoru ji zcela zaplnili a přestože vyprodáno zde nebylo, opticky byl zájem o koncert až nečekaně velký.

Jako předkapelu si na turné vzal Traktor zpřátelenou partu Forrest Jump a zajisté to byl tah dobrý. Forrest Jump publikum totiž určitě nenudili a bavili je svými přímočarými, tvrdě melodickými hitovkami s českými texty. Přestože byli v roli předkapely, která mívá většinou jen omezené možnosti, zde měli hosté povoleny i ohňové efekty a další vychytávky, takže se mohli dokonale předvést a publikum si to i s předkapelou výjimečně užívalo.

Traktor vyběhl na scénu lehce po půl deváté s tóny už notoricky zného hitu Defenestrace. Ačkoliv se čekalo, že koncert bude otevírat některá z novinek, zvolili pánové na úvod dvě starší skladby, když jako druhá následovala píseň Přítel Gump. Mělo to ovšem svůj účel, neboť novinka se dostala na řadu až jako třetí v podobě titulní písně nového alba Šachoffnice. S jejím úvodem padla i opona, která odkryla obří LEDkovou stěnu, která se rozzářila v obří šachové pole a později na ní byly promítány i různé zajímavé animace.

Po stranách byly navíc LEDky rozmístěny do menších čtverců jakožto na pomyslné šachovnici a uvnitř prázdných polí byla ještě umístěná světla, takže scéna propracovaná dokonale. Velkoplošná obrazovka sice není nic levného, nicméně je to velmi efektní řešení na takovéto velké koncerty a nadělá to daleko více parády, než nějaké složité kulisy apod. Některé animace sice občas odváděly pozornost diváka od dění na podiu, naštěstí však tyto momenty byly jen v některých písních a jinak spíše jen perfektně dotvářely show a atmosféru jednotlivých skladeb.

Z nové desky během koncertu zazněly ještě písně Transfůze, Milovanej prokletej, Depresárium, AD/HD Of The World a Horizont, u kterého jsem také spíše čekal, že zazní až na úplný závěr koncertu, nicméně vyvrcholení večera měla kapela naplánované jinak, kdy už zaznívaly jen ty největší hity. Překvapivě nezazněl Mr. Zepellin, kterého kapela vystřelila jako úplně první klipovou hitovku ještě před vydáním alba a u lidí se celkem chytla. Na tomto tour ale prostor nedostala a možná se jí fanoušci v živém pojetí dočkají později.

V úplném závěru jsme tak mohli slyšet známé Láskožrouty, Bludičky, přídavky pak obstaraly hity jako Vstaňte pane Lincolne, Letokruhy, které si publikum odzpívalo v refrénech téměř samo a definitivní rozlučka zazněla v tónech písně Katakomby, kdy koncert krásně vygradoval.

Kromě bohaté světelné aparatury a kvalitního zvuku Traktor vyrukoval rovněž i s nezbytnými pyroefekty, takže oko i ucho diváka si přišlo na své a celý koncert byl opravdu pěkně zmáknutý. Kapelu tohle tour posune zase o nějaký ten level nahoru a je hezké pozorovat tenhle progres, kterým prochází. Kluci už jsou navíc ve zralém věku, takže nehrozí, že by se z úspěchu nějak podělali a stali se z nich nějaké namistrované primadony. V kapele to mají evidentně správně nastavené, mají nějakou vizi, které se drží a právem za to nyní sklízí ovoce.

Aktaual.: Videoreport s rozhovory s kapelou i s vámi fanoušky, kteří jste zlínský koncert navštívili ZDE!!!

FOTO:

Comments


  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page