top of page

Mňága a Žďorp přijela do Kroměříže vyvenčit Třínohého psa


Třínohý pes - tak se jmenuje zbrusu nové album populární valašskomeziříčské kapely Mňága a Žďorp, které vyšlo letos na začátku března a kapela k němu okamžitě vyjela na jarní turné, které sama nazývá jako jeho venčení. Do Kroměříže tedy přijela v pátek 24.března s hodně čerstvým materiálem a posluchači, kteří se doposud s novým albem ještě neseznámili, měli jedinečnou příležitost právě na tomto koncertě, kde si jej buďto mohli rovnou koupit anebo si napřed poslechnout nové písničky přímo od kapely v živém provedení.

Mňága a Žďorp totiž na koncertě ve slušně zaplněném společenském sále Domu kultury přehrála kompletně všech deset písní z nové desky a fanoušci tak na místě mohli posoudit, zda se jim nové písně zamlouvají. Třínohý pes se určitě zařadí k těm vydařenějším studiovým počinům kapely, i když nové písně v koncertním provedení přeci jen nevynikly tolik, jako na studiové nahrávce, kde v mnoha písních hostuje zpěvačka Nikola Mucha, jejíž vokál je v novinkách příjemným obohacením a na kroměřížském vystoupení bohužel chyběl. Nicméně i dle reakcí publika se dalo vypozorovat, které nové písně už teď mají ambice stát se hitem. Zabírat bude určitě dvojice písní pro Mňágu nezvykle z tvrdšího ranku, jako je "Znali se sotva hodinu" anebo "Na krku mám závaží pár". Povedená je naopak i nezvykle hodně vyklidněná "Odpolední", která v sobě nese moc příjemnou atmosféru.Vyčnívají tedy spíše ty, které nejsou až tak typicky "mňágovské" a je fajn, že kapela ani po třiceti letech existence neustrnula a má tendenci vymýšlet stále nové postupy. Které z novinek se natrvalo usadí v koncertním repertoáru ovšem ukáže až čas.

Lety prověřené písně na fanoušky totiž zabírají nejvíce a to se potvrdilo i v případě, kdy zazněly např. legendární Hodinový hotel, Ne, teď ne, I cesta může být cíl nebo Spaste svoje duše a další, které se skvěle prolínaly s již zmíněnými novinkami. Petr Fiala zavzpomínal i na dávný krátký pobyt v kroměřížské léčebně, kde mimo jiné vznikl hit s jednoznačným názvem 17B a i touto písní potěšil místní publikum. To dorazilo i přes nezvykle brzký začátek koncertu v 19:00hod. v celkem hojném počtu. nevím, zda to byl záměr pořadatele či kapely, ale možná by dorazilo lidí ještě více, posunul-li by se začátek ještě alespoň o hodinu dozadu. V pátek se přeci jen ještě spousta lidí vrací z práce apod. a nestíhá tak brzy přijít na koncert. Obzvlášť, pokud není ani předkapela, je to nešťastné. Nicméně ti, co dorazili, si koncert užili. Ve společenském sále místního kulturáku to sice působilo chvilkami až sterilně, poněvadž podium bylo až příliš a monotónně nasvícené, ovšem Mňága a Žďorp prokázala, že nepotřebuje žádné extra světelné efekty, kulisy nebo kostýmy, ale stačí jí pouze civilní vystupování a hlavně ty písničky, o které jde posluchačům především.

Více o novém albu nebo o třicetiletém výročí kapely se dočtete v rozhovoru s frontmanem a zakládajícím členem kapely Petrem Fialou, který najdete v některém z příštích vydání Týdeníku Kroměřížska anebo později zde na webu.

Fotky z koncertu:

 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:
NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz

341131850_615806986715575_8210125174780858514_n.jpg
bottom of page