top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Slayer + Avantasia na Masters of rock 2016 (video)


Letošní ročník festivalu Masters Of Rock byl plný hvězdných jmen, jimž vévodily party jako Slayer, Megadeth, Avantasia, Apocalyptica nebo zpěvačka Tarja Turunen. Díky pracovnímu vytížení se mi letos podařilo areál vizovické likérky navštívit pouze v pátek, kdy jsem ovšem měl možnost vidět dva hlavní headlinery - thrash metalovou legendu Slayer a metalovou operu Avantasiu, které šéfuje zpěvák Tobias Sammet. Z těchto vystoupení přináším alespoň malou videoochutnávku (viz. níže). Z následujících Korpiklaani jsem viděl už jen pár prvích písniček, protože zbytek osazenstva už chtěl jet domů a je fakt, že tak pozdní čas byl pro tuhle skvělou partu škoda.V plánu jsem pak měl festival navštívit ještě i v neděli, ale i díky neplánované absenci kapely Megadeth, jejíž basák si zlomil nohu a rovněž kvůli drobným zdravotním problémům jsem se v neděli už do Vizovic nevydával, ačkoliv Airbourne a Tarja byly velkým lákadlem. Nicméně únava byla silnější. Z letošního ročníku jsem toho tedy moc neviděl, proto se zde moc rozepisovat nebudu. Snad i díky nepříznivému počasí mě to ale ani moc nemrzí a moknout tam celej víkend už by se mi asi fakt nechtělo. Každopádně jsem rád, že jsem zde potkal známé, pokecal, nasál atmosféru, viděl pár špičkových i legendárních kapel a neztratil se v tom obrovském množství lidí, které tu letos bylo! :-)

Slayer - jsem rád, že si tuhle thrashovou legendu můžu "odškrtnout" do stavu viděných :) Je fakt, že téhle kapele jsem nikdy moc neholdoval a na můj vkus už je to dost uřvané. Některé písničky jsem samozřejmě znal a některé se mi i líbily. Nicméně po shlédnutí celého vystoupení jsem měl pocit, že je většina z nich tzv. "na jedno brdo", kdy se hoblujou struny a neúnavně řeže do bubnů v jednom a tom samém rytmu. Občas jsem totiž nevěděl, kdy už skončila jedna písnička a kdy začala druhá :) Nicméně jsem rád, že jsem je viděl a rozhodně je Slayer světovou špičkou v tomhle žánru. Frontman Tom Araya navíc působil jako celkem fajn týpek a asi měl zrovna dobrou náladu :-)

Slayer - When the Stillness Comes, Seasons in the Abyss

Avantasia - téhle muzice jsem přišel na chuť až později a je fakt, že dost písniček skládá Tobias Sammet chytlavých. Mám rád skladby hlavně z prvních alb, ty nové mě až tak neberou, ale dalo se to poslouchat. Během vystoupení se tu objevilo spoustu hostů jako např. Michael Kiske (ex-Helloween) nebo Scot Martin (Mr. Big) a další a vystoupení mělo spád. Největší peckou večera pro mě byla asi Twisted Mind, která se tady chlapcům fakt povedla. Kdyby mě tak z toho dlouhého stání nebolely záda, tak bych si to vystoupení i pořádně užil :) Přeci jen tahle melodičtější forma metalu mi sedí víc i když raději bych tu viděl Metallicu nebo Iron Maiden :-D To by ovšem likérku asi museli přifouknout a fesťák sponzorovat nějakej bohatej mobilní operátor :)

Avantasia - Avantasia, The Scarecrow

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
ponavafest.png
bottom of page