top of page
MOJE TVORBA TAKÉ ZDE:

Svatováclavské slavnosti v Kroměříži lákaly na Čechomor, Annu K. nebo Inekafe


Jednou z hudebních open- air akcí, která začíná v Kroměříži získávat svoji tradici a těší se u lidí velké oblibě jsou Svatováclavské slavnosti na výstavišti Floria. Letošní ročník byl nabitý hvězdami českého i slovenského showbyznysu a užít si nejspíš poslední zábavný podnik pod otevřeným nebem v tomto roce přišlo přes tři tisíce návštěvníků. V sobotu navíc panovalo krásné slunečné počasí, dostatečné zásoby piva a občerstvení byly rovněž k dispozici, pro děti byl otevřený přilehlý zábavný park a tak to byla ideální příležitost pro celé rodiny ke strávení volného času v tomto babím létě.

Na děti se myslelo i při sestavování hudebního programu, který zahajoval známý skladatel dětských písní Jaroslav Uhlíř se svou kapelou, který svými hity rozjasnil nejen tváře těch nejmenších, ale i hodně dospělých, kteří si s ním nostalgicky notovali známé písně z českých pohádek. Uhlíř už nevystupuje sám jen s klavírem, ale už nějaký pátek s ním jezdí i doprovodná kapela, která těm písničkám přeci jen dává trochu bigbítovější šťávu a víc to šlape.

Následující slovenská kapela Desmod už přeci jen přitvrdila trochu víc a potěšila ucho svých rockových příznivců známými peckami, ale také několika novinkami z připravované desky. Desmod vystupoval v srpnu i na nedaleké Kamínce, což ovšem asi nikomu nevadilo a v publiku se objevovaly stejné tváře jako před měsícem, kde kapela předvedla velmi dobré vystoupení. Přestože na Florii měla playlist totožný, ubralo zde ovšem trochu na atmosféře to, že hrála za světla a tak to trošku postrádalo to správné kouzlo, kdy se pod rouškou tmy a s vyšší dávkou alkoholu přeci jen trochu víc lidi rozjíždí. Nijak mrtvé to však taky rozhodně nebylo a slovenští muzikanti dokázali dav řádně rozproudit.

Malinko zvolnit se mohlo při písničkách oblíbené zpěvačky Anny K. Ta se svěřila, že momentálně chystá nové album a především usilovně trénuje do taneční soutěže StarDance, tudíž koncert v Kroměříži byl na delší čas jejím posledním před jejím "přerodem" v tanečnici. Pokud bude mít v této soutěži stejnou podporu fanoušků, jakou měla i tentokrát pod podiem, mohla by to dotáhnout hodně daleko. I když je momentálně dosti časově vytížená, předvedla sympatické a energické vystoupení, složené z největších pecek a zazněla i novinka s názvem "Vždycky se budeme znát".

Program byl vskutku vyvážený a tak se muselo opět přitvrdit s dalšími slovenskými rockery - tentokrát partičkou Inekafe, která předvedla punkrockovou smršť, na kterou se spousta lidí těšila. I tyhle chalany jsme v našem okrese viděli před měsícem na Kamínce a ani oni nepřišli s novým playlistem. Odehráli tudíž totožnou show, ale lidi se bavili hodně. Je celkem škoda, že mezi pořadateli těchto akcí nevládne nějaká domluva, aby sem po měsíci nevozili stejné interprety, ale chápu, že kapely se sjednávají dlouho dopředu a je to byznys jako každej jinej. Na návštěvnosti to sice nikomu nepřihoršilo, ovšem člověk by si rád poslechl i jiné dobré kapely, kterých je tu přehršel. Je však pravdou, že zrovna u těchto mi vůbec nijak nevadilo, že je slyším měsíc po sobě a obzvlášť Inekafe mám rád velmi. Na Kamínce jsme na ně kvalitně zapařili, tady už jsem si je vychutnával v klídkua a spíše zpoza foťáku :)

Kdo mě však toho večera nečekaně nadchnul, byli "Čechomoři". Ne že bych je nikdy neviděl, mám jejich písně rád a pár jejich koncertů už jsem taktéž shlédl, ale asi už jsem je neslyšel fakt dlouho a tady na Florii to mělo fakt šťávu. Vystupovali jako poslední, lidi už byli řádně rozjetí a tak to mělo tu správnou noční atmosféru, navíc pánové sypali z rukávu samé známé melodické hitovky a chyběla snad už jen hymna od Kauflandu :-) Vystoupení mělo tu správnou rockovou energii a i když už muzikantům přibyly léta a nějaká ta vráska, tak to dokážou pořád dobře rozjet a bylo to jedno z nejlepších jejich vystoupení, co jsem měl možnost zatím shlédnout.

Svatováclavské slavnosti jsem navštívil poprvé a akce na Florii se mi začínají líbit. Mají to tu dobře zorganizované, prostoru je tu pro všechny také dosti a jedinou muškou byly snad jen dlouhé přestávky mezi interprety. Na výměnu kapel stačí profíkům místo hodiny půlka a v ušetřeném čase tak mohl hrát ještě někdo navíc. Ale to se třeba do příště vychytá.

Fotogalerie z festivalu ZDE!!!

Video: Anna K. - Volá tě noc, Inekafe - Prečo je to tak; Čechomor - Větříček, Příčina pláče

Fotky také na facebooku!

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
 THE ARTIFACT MANIFAST: 

 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are. Tip: Add your own image by double clicking the image and clicking Change Image.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY: 

Přihlaš se pro odběr novinek:

 SEARCH BY TAGS: 
Zde může být
vaše
REKLAMA

CHCETE NA TENTO WEB UMÍSTIT SVOJI REKLAMU NEBO UPOZORNIT NA NĚJAKOU SVOJI AKCI???

NAPIŠTE NA MAIL:

musicreport@email.cz